Renovace interiéru jako nejlepší terapie po rozvodu

Když dovolíte svému dítěti, aby si alespoň částečně zařídilo pokojíček podle svých představ, bude to pro něj ohromně vzrušující dobrodružství. Aneb, kdo si hraje…však to znáte. Dítě si může vybrat oblíbenou barvu, pověsit plakát, vybrat kobereček, polštářky na postel a další věci. Do takového pokojíčku se pak těší a cítí se šťastné, volné.

Podobné je to i s dospělými. Změníte interiér tak, aby se vám to líbilo, zaměstnáte svou mysl něčím jiným, než je přemýšlení o rozpadu manželství a věci spojené s rozvodem. Změníte celý prostor kolem vás, který může často připomínat minulost. Vnesete tak do svého domova něco nového, pozitivního, svěžího. Přesně to je to, co člověk v takové situaci potřebuje. Určitě se nevrhejte do takové změny bez patřičné přípravy. Přinášíme návod, jak na to.

Vše si předem naplánujte

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je začít znovu a přizpůsobit vše tomu, co od života opravdu chcete. Rozhodněte se, jak by měl váš nový domov vypadat. Klidně si prolistujte magazíny zabývající se bydlením a hledejte inspiraci. Stávající zařízení můžete buď prodat, darovat anebo kompletně předělat – změnit vzhled nábytku pomocí barev či tapet. Někde něco uřezat anebo naopak nastavit, vyměnit nožky, úchytky.

Funkčnost

Chtěli jste již dávno cvičit jógu, ale neměli jste klidný koutek? Nebo uvažujete o práci z domova? Pak budete potřebovat pracovní koutek. Mohou k vám konečně na návštěvu chodit přátelé? Pak určitě uvítáte větší konferenční stoleček apod. Zvažte každý detail a naplánujte si změny.

Relaxační koutek

Bez ohledu na to, jak prožíváte rozpad manželství (někdo hůř a jiný lépe), všechny rány vyžadují čas na léčení. Vytvořte domov, který vám poskytne útočiště, zázemí a budete se v něm cítit skvěle. Nezapomínejte na meditační koutek, pohodlnou pohovku, kvalitní matraci a postel, opravit nefungující věci v domácnosti anebo staré vyměnit za funkční a nové. Znamená to odstranit nepohodlné, nefungující, skličující ze svého života a nahradit plně funkčními a svěžími věcmi.

Důležitost barev

Budete se divit, ale mnohdy udělá velkou službu pouze vymalovat, opatřit stěnu tapetou, změnit vzhled nábytku, koupit nová svítidla, dekorace a interiér rázem ožije a působí zcela jiným dojmem. Z pohledu psychologie hrají barvy důležitou roli, vyberte tedy pro sebe jen to nejlepší.

Přineste do interiéru nový život

Opatřete si přírodní dekorace v podobě pokojových rostlin. Do každé místnosti umístěte minimálně jednu až tři nějaké kytky. V kuchyni pak pěstujte bylinky. Do kuchyně umístěte na stůl stylový květináč s kvetoucí parádou anebo řezané květiny ve váze. Z každé procházky si domů přineste i dary přírody – větvičky, šišky, kamínky. Pokud nemáte finance na dřevěný nábytek, můžete některý typ staršího nábytku opatřit tapetou imitující dřevo. To působí v interiéru nanejvýš útulným dojmem.

Možnost minimalizmu

Pokud byl váš byt doteď maximalistický, možná nadešel čas vyhodit ze svého bytu (i života) staré a nefunkční prvky (vzorce) a zařídit jej minimalisticky, vzdušně, prakticky. Taková kompletní změna interiéru nemusí být vůbec finančně nákladná záležitost. Stačí si vše předem promyslet, naplánovat a hurá do akce.

Obrázky: pixabay.com