Jediná miska s domácí směsí s octem v hlavní roli vyčistí troubu během 30 minut

Fotografie: Depositphotos

Čištění trouby není nikdy úplně snadný úkol. Problém je, že s ním hodně lidí začíná až tehdy, kdy je špinavá opravdu hodně. Takže není divu, že jsou v ní silné usazeniny.

Hlavně vysušená mastnota, která vytváří celý film, se nebude chtít pustit. Naštěstí ale nejste rozhodně první, koho něco takového trápí. Existuje účinná metoda, jak se nečistot v troubě zbavit poměrně snadno. Ne každý má totiž čas troubu pečlivě čistit po každém použití (ačkoli je to dle TestMagazínu ta nejlepší prevence). Proto se snadno stane, že se hlavně v záhybech a škvírkách nahromadí opravdu zaschlé nečistoty a ulpí tam mastnota. Co s tím?

Více surovin, stejný efekt

Nejhorší je, že každé další použití tyto kousky ještě více připeče. Jste však na omylu, pokud si myslíte, že to půjde jen agresivní chemií. Při využití několika přísad, které už máte doma, půjde jen o chemii a vzájemné reakce. Díky tomu se totiž nečistoty oddělí od stěn prakticky bez práce. K provedení triku potřebujete jen vhodnou nádobu, aby se dala umístit dovnitř. Do ní nalijte sklenici horké vody a půl sklenice octa. Můžete stejně tak použít i trochu citronové šťávy nebo kůry.

Druhou možnost volí lidé, kterým ocet nevyhovuje svým charakteristickým zápachem. Není však třeba se toho bát, časem totiž vyvane. Kromě samotného čištění je to skvělá cesta, jak odstranit zápach. Hrnec pak dejte do trouby předehřáté na 250 stupňů Celsia, ideálně na střední rošt. Pak troubu na 30 minut zavřete. Následně otevřete a počkejte, až trochu vychladne. Jakmile není povrch horký, vyjměte nádobu i rošt, všimnete si změny.

pečení v troubě
Fotografie: Pixabay

Miska a samočištění

Stejně tak můžete použít i zapékací misku. Je potřeba, aby nádoba byla vhodná do trouby, což ne každý hrnec splňuje. Fígl je v tom, že se tekutina uvnitř odpařuje a působí jako čistidlo bez vaší asistence.

Záchodová mísa se bude lesknout jako zrcadlo. Původní záři zajistí i jedlá soda a ocet

Podle webu HobbyInstory je vynikající směsí také 1 deci octa, prášek do pečiva a špetka soli. Hodí se hlavně na přední dveře. Oblíbenou metodou je i tableta z myčky, což už jsme na BydlímeÚtulně několikrát zmiňovali.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]