Záchodová mísa se bude lesknout jako zrcadlo. Původní záři zajistí i jedlá soda a ocet

Fotografie: dirtyboxface / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a zatočte s nečistotami v záchodové míse. Použijte suroviny ze své domácnosti a za chvíli budete mít toaletu dokonale čistou.

Pravidelný úklid a mytí koupelny je nedílnou součástí života mnoha lidí. V některých případech však může být drhnutí toalety opravdovou noční můrou. Naštěstí existují velmi jednoduché způsoby, jak si s tímto problémem poradit. Podle webu AthensMagazine vám k tomu postačí produkty z domácnosti.

Jak vzniká špína v toaletě

I při pravidelném letmém čištění se na okrajích záchodové mísy mohou objevit žluté skvrny. Ty jsou nejen nevzhledné, ale také občas vydávají velmi nepříjemný zápach linoucí se celou koupelnou. Jak jsme psali již dříve v článku na BydlímeÚtulně, ve většině případů je na vině vodní kámen. Jeho usazeniny spolu s dalšími nečistotami vytváří velmi nevzhledný povlak.

Čím toaletu vyčistit

Přestože existuje velké množství čisticích přípravků, jejich dlouhodobé používání se kvůli velkému množství nebezpečných chemikálií nedoporučuje. Škodíte tím totiž nejen životnímu prostředí, ale i svému vlastnímu zdraví. Namísto toho raději sáhněte po přírodních alternativách a využijte suroviny, které máte dávno doma, což jsme radili i dříve v článku na BydlímeÚtulně.

Použijte jedlou sodu

Tento univerzální pomocník se v žádné domácnosti rozhodně neztratí. Stačí ji nasypat do záchodové mísy, zavřít víko a nechat přes noc působit. Ráno spláchněte a vše dočistěte štětkou. V případě potřeby celý postup zopakujte. Na žluté skvrny jedlá soda bohatě postačí. Už nebude třeba používat chemické přípravky.

Údržba sprchové hadice zajistí efektivní výkon. Je třeba zbavit se vodního kamene i plísně

toaleta bidet
Fotografie: Pixabay

Vyčistěte toaletu octem

Další jednoduchý a velmi šetrný způsob, jak zatočíte se žlutými usazeninami, je použití octa. Ten nalijte do záchodové mísy a podobně jako v předchozím případě nechte přes noc působit. Další den spláchněte a zbytek nečistot vydrhněte kartáčem. Tímto způsobem se účinně zbavíte nejen nevzhledného povlaku, ale také bakterií.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]