Cenově dostupná rekonstrukce koupelny, kterou si i v dnešní době může dovolit každý

Fotografie: Depositphotos

Chystáte se rekonstruovat koupelnu nebo stavíte novou? Tento tip vám pomůže ušetřit za drahé obklady. Vytvořte si originální vzhled s epoxidovou stěrkou.

Přemýšlíte, že by vaše koupelna potřebovala nový kabátek, protože se na staré kachličky už nemůžete ani podívat? Stále to však odkládáte, nejen kvůli nepořádku, ale i drahým obkladům? Dnes už do koupelny nemusíte dávat klasické obklady. Epoxidové stěrky jsou dnes tak kvalitní, že jimi můžete kachličky zcela nahradit.

Postup přípravy podkladu

Nejprve odstraňte staré obklady. Povrch zdi natřete penetrací a nechte zaschnout. Nahoďte novou omítku, vyrovnejte ji a nechte zaschnout. Poté naneste dokončovací tmel. Ten si připravte i pro další práci. Rozdělte ho do tří kbelíků. Jeden nechte tak jak je. Do dalšího rozmíchejte žluté barvivo. Do posledního přijde černá barva.

Nanášení tmelu

K nanášení použijte špachtli. Nabírejte na střídačku vždy od jedné barvy a nanášejte na zeď. Tvořte chaotické šmouhy. Barvy se zajímavě promísí a výsledný efekt bude působit jako mramor. Můžete k nanášení zvolit i jinou techniku, vyzkoušet jiný vzor nebo použít ozdobný váleček. Variant je více, záleží jaký chcete mít výsledný vzhled.

Fotografie: Freepik

Epoxidová pryskyřice

Před nanášením nechte pořádně zaschnout tmelový vzor. Epoxidovou pryskyřici a tvrdidlo si namíchejte podle návodu na výrobku. Epoxid začněte nanášet malým válečkem na zaschnutý tmel. Nejdříve nechejte první vrstvu zaschnout a vytvrdit 1–3 dny. Až po dokonalém zatvrdnutí nanášíme druhou vrstvu a tu také necháme důkladně vyschnout.

A máme hotovo. Získáte zcela netradiční a originální vzhled. Stěna působí jako jednolitá obrovská obkládačka a má i stejné vlastnosti. Je voděodolná, nepropustná a plně omyvatelná. Údržba je stejná jako u běžných obkladů. Jak se vám tato zajímavá varianta líbí? Podívejte se ve videu na podrobný postup.

Zdroj: GOODMASTER

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]