Jednoduché nástěnné dekorace pro stylovější a útulnější domov

Dekorace jsou tím, co činí náš domov útulnější. Pohled na prázdnou stěnu může být nuda. Existuje spousta možností, jak udělat stěny interiéru zajímavé. Někdo dá přednost zajímavému obkladu, tapetě nebo speciální výmalbě. A jiný rád experimentuje s dekoracemi. Ty si lze koupit hotové, ale mnohem větší zábava je tyto ozdoby vytvářet.

Obrázky z tiskárny

Prvním krokem je pořídit si rámečky, které nemusí být extra drahé. Pak už stačí vybrat si obrázky, které se vám líbí. Mohou to být jen černobílé obrázky nebo hezky barevné. Protože nám jaro klepe na dveře, mohou to být i kytky nebo jiné jarní motivy, zkrátka – čemu dáváte přednost. Pak už nechte tiskárnu vykonat své a obrázky vložte do připravených rámečků. Obrázky pověste kam se vám zachce.

Fotogalerie

Fotogalerie je obdobou té obrázkové. Jen místo obrázků použijete rodinné fotografie. Dokonce je vhodné použít rámečky různých tvarů i velikostí. Čím více rámečků a fotografií, tím větší plochu stěny pokryjete. Fotogalerie je nejen príma nápad jak dekorovat stěnu, ale i rozveselit domácnost.

Ošatky a talíře na stěnu

Ošatky a talíře se na stěnu věšely od nepaměti, ale momentálně je to i velmi žádaná a moderní záležitost. Podle typu talířů či ošatek se hodí do jakkoli laděného interiéru. Ošatky si můžete buď koupit (nejsou zrovna nejlevnější) anebo vyrobit sami – pro levnější verzi se využívá pletení z papíru (novinových ruliček). Je to skutečně hodně povedená ozdoba stěn.

Dekorace z háčkovací příze

K dalším moderním způsobům zdobení stěn interiérů patří věšení háčkovaných, drhaných nebo různě splétaných ozdob z háčkovací příze či jutového provázku. I zde se nabízí možnost si ozdoby koupit nebo vyrobit. Na jednu takovou velmi jednoduchou dekoraci, kterou zvládnete sami vyrobit, se můžete podívat v přiloženém videu. Na YouTube najdete mnoho podobných inspirací a návodů.

Fotografie: Housebeautiful, Diy-enthusiasts