Jednoduché triky, díky kterým proměníte svou kuchyni tak, že ji nikdy nebudete chtít opustit

Lesknoucí se skřínky, hodně pracovního místa, prázdná linka, schovaný odpadkový koš i utěrky – taková kuchyně sice vypadá bezvadně, ale jen na stránkách časopisů. V realitě budí dojem, že ji majitelé mají pouze na okrasu a snad v ní ani nevaří. O útulnosti samozřejmě nemůže být řeč. Přitom stačí jen pár drobností.

Většina hospodyněk tráví nejvíce času právě v kuchyni, která je zároveň místem setkávání celé rodiny. Je tedy nanejvýš vhodné, aby poskytovala hřejivou/útulnou atmosféru a všichni se v ní cítili dobře. Není nutné pouštět se ihned do nákladných a náročných úprav. S trochou šikovností to zvládnete za pár kaček.

Renovace kuchyňské linky

Jestliže bydlíte ve starším bytě či pronájmu a kuchyňská linka již vykazuje určité opotřebení, zkuste se s majitelem domluvit a linku renovujte. Vyjde to levněji než nákup nové, je to rychlé a méně pracné. Stačí natřít dvířka nějakou barvou nebo použít samolepící tapetu. I taková drobnost, jako je výměna úchytek udělá se vzhledem mnoho.

Zvolte teplé barvy

Tapetu můžete dát také na oprýskané stěny. Při tapetování naděláte mnohem méně nepořádku, než při malování. Vybrat můžete něco stylové – motiv města, jídla či přírody. Pamatujte však, že lepší variantou jsou teplé brvy. Výtečná je bílá káva anebo jemná broskvová.

Prostírání, podsedáky, závěsy

Jestliže nehodláte utrácet své finance za nějaký zajímavý designový kousek do kuchyně, nechte odpadkový koš raději schovaný. Za utěrky na stylových háčcích se však stydět nemusíte. Vyberte takové, které budou barevně s kuchyní ladit. Pověsit je můžete na boční stranu skřínek. O textiliích je známo, že mají schopnost zútulnit. Nebraňte se tedy závěsům, záclonkám, hezkému ubrusu a drobným koberečkům.

Stylové dózy vystavte na linku

Potraviny nemusíte mít schované jen ve skřínkách. Ovesné vločky, rýži, těstoviny přesypejte do skleněných či jiných dóz a vystavte je na linku. Přidat můžete i ocet, sůl, cukr a další věci, které je dobré mít při vaření po ruce. Tímto krokem zabydlíte i tu nejsterilnější kuchyni. Totéž platí o koření a míse na ovoce.

Používejte koření a bylinky

Jestli něco dokáže přispět ke zútulnění kuchyně, pak je to příjemná vůně. Používejte tedy při vaření koření a bylinky, které mimo jiné prospívají zdraví. Místo kytek můžete svou kuchyni osázet truhlíky či květináči s bylinkami.

Obrázek: pixabay