Jednoduché způsoby, jak vnést do vašeho domova pozitivní náladu

Fotografie: Pixabay

Možná jste si všimli, že na vás pobyt v některých místnostech působí uklidňujícím způsobem. Možná je veselý, světlý nebo v něm naleznete příjemné dekorace, které vám přinášejí nádherné vzpomínky. Způsob, jakým je místnost upravena, může skutečně ovlivnit naši náladu. Zjistěte, co je tedy potřeba udělat.

Zeleň

Četné studie ukazují, že zeleň v bytě zlepšuje naši náladu, soustředění a snižuje napětí a stres. Navíc během dne uvolňuje kyslík a absorbuje oxid uhličitý. Některé rostliny dokáží odstranit až 87 druhů toxinů, které se nacházejí ve vzduchu a to každých 24 hodin. Mezi tyto látky patří i formaldehyd, který se vyskytuje v cigaretovém kouři, nebo benzen a trichlorethylen, jež se nacházejí v rozpouštědlech a nátěrech.

Fotografie: Pixabay

Barvy

Barva místnosti může mít velký dopad na naši náladu, posiluje určité emoce. Je známo, že teplé barvy vyvolávají pocity optimismu nebo štěstí. Oranžová je osvěžující, pozitivní a povzbuzuje kreativitu. Je to ideální barva pro tvořivý prostor.

Žlutá je často spojována se sluncem, radostí a štěstím. Je to skvělá volba pro kuchyň, jídelnu, chodbu nebo vstupní halu. Zelená je uklidňující. O modré se říká, že snižuje krevní tlak, stejně tak jako navozuje pomalé dýchání a zklidňuje srdeční frekvenci.

Fotografie: Pixabay

Osvětlení

Osvětlení může přidat do každého obytného prostoru teplo, barvu a osobnost. Světlo je dobře známý modulátor nálady. Dobře osvětlení pokoj nás může učinit šťastnými, chladné a bílé tóny přinášejí pocit klidu. Pro dotvoření pohodové nálady lze používat i stmívače či přepínače světla.

Odstranění nepořádku

Pokud je váš domov plný nepořádek, všechny tyto věci pravděpodobně ubírají radost vašemu životu. Jedna z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat doma, abyste změnili svou náladu na pozitivnější, je snížit nepořádek. Ten totiž snižuje schopnost soustředění a zpracovávání informací. Také zvyšuje stres, který způsobuje vyčerpání a únavu.