Starý domek po rodičích proměnila na svůj první samostatný domov. Po přestavbě je k nepoznání

Fotografie: U.S. Forest Service- Pacific Northwest Region / Public domain

Dřevěný domek v lese – to byl původní domov jejích rodičů. A protože nebyl již hezkou řádku let používaný, zchátral. Dcera ho však přeměnila na nový domov.

A je tu pro vás další příběh o tom, jak byla stará nevyužívaná nemovitost opět přivedena k životu. Tentokrát se přenesme do Tasmánie. Tam v roce 1994 postavili Lucyini rodiče svůj první dřevěný domek. A právě zde se dívka narodila a prožila rané dětství. K tomuto obydlí se tedy váží vzpomínky jejích prvních deseti let. Později rodina tento domov opustila a tato chatka v lese celé roky chátrala.

Návrat ve vlastních stopách

Když Lucy dorostla do teenagerského věku, měla sen chatu obnovit a používat ji pro sebe. Požádala otce o spolupráci a podařilo se, uvádí se na webu HomeHacks. Nejen, že společnými silami chatu renovovali, ale tím, jak spolu pracovali, se posílily i jejich vztahy. Každý kout nového útočiště je odrazem jejich společného úsilí a lásky. Lucy se tu naučila spoustu cenných řemeslných dovedností a věří, že díky nim si jednou sama postaví menší domek. A je šťastná, že dostala šanci chatu obnovit, vytvořit si z ní vlastní prostor, v němž může pracovat i relaxovat a vytvářet si vlastní vzpomínky dospělého věku.

Chatu rodina společnými silami vyklidila a otec s dcerou obložili interiér překližkovými deskami. Jednak proto, aby byl hezčí, jednak aby byl dřevěný domek i lépe izolovaný. Celý vnitřní prostor je světlý, a to díky velikým oknům. Ta také umožňují přímé propojení s okolní krajinou. V chatě je praktická kuchyňská část i odpočinkové sedačky. Osvětlení, kompostovací toaleta a koupelna se sprchovým koutem už jsou dnes i v takto odlehlých koutech samozřejmostí.

Cílevědomá žena splnila svoje plány do puntíku díky kompletní přestavbě chátrajícího domu

Dřevěný domek se stal domovem pro další generaci

Některý původní nábytek rodina zrestaurovala, aby ho mohla Lucy používat i nadále. Je to výhodné jak z ekonomických důvodů, tak i pro zachování kontinuity vzpomínek. V chatě nechybí ani dostatečně velká ložnice. A díky obrovskému oknu naproti lůžku je Lucy opět napojena na přírodu. Celý domek si tato mladá žena zařídila podle svých představ a potřeb, píše web LivingBigInATinyHouse. A umí se i v těchto odlehlých končinách sama o sebe postarat. Třeba naštípat dříví na topení v původních krbových kamnech pro ni není žádný problém.

V chatě se Lucy věnuje své nejoblíbenější umělecké činnosti – tou je malířství a ilustrace. Ve volných chvílích hraje na kytaru, učí se znát přírodu, věnuje se četbě, zejména zenových příběhů, tamní kultury a způsobu života, praktikuje zenová cvičení. Je tu klid a mír. Vždyť idylické lesní útočiště této mladé ženy je zasazeno do překrásné kulisy tasmánského lesa a meandrujícího potoka. A není to domov jen tak ledajaký – je to místo bohaté na osobní historii a má pro Lucy i její rodiče emocionální význam.

Jinde žije v malém domku důchodkyně, která svému příbytku říká „Dračí hnízdo“. I o ní jsme nedávno na BydlímeÚtulně psali.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*