Jednoduchý postup jak dětem ukázat, že mytí rukou je velmi důležité

V době epidemie koronavirem se jako jedno z nejúčinnějších forem prevence doporučuje časté a důkladné mytí rukou. Na internetu i v televizi tak můžete najít nejrůznější návody, jak správně postupovat, abyste své ruce případných choroboplodných zárodků zbavily. My dospělí si většinou tuto nutnost uvědomujeme a zásady správné hygieny, které jsme ruku na srdce, někteří pozapomněli, opět dodržujeme. Jak ale nutnost mýt si často a dobře ruce vysvětlíme malým dětem?

S jednoduchým ale velmi názorným příkladem, jak to udělat, přišel jeden mladý otec.

Kreativní otec

Tom Fletcher je otcem čtyř malých dětí. Obvykle s nimi vzhledem ke svému povolání příliš času netráví, živí se totiž jako hudebník, a tak je často na cestách. Nicméně kvůli koronaviru byly všechny jeho koncerty z preventivních důvodů zrušeny, a on tak má na své děti konečně více času. Tento čas se rozhodl využít co možná nejlépe. Jednou z věcí, kterou se rozhodl svým čtyřem malým dětem osvětlit, byla právě nutnost mýt si své ruce.

Co dokáže miska, voda a trochu pepře

Jeho děti jsou na to, aby pochopily, jak vypadají bakterie a viry ještě malé, on však přišel s inovativním způsobem, jak jim to snadno a názorně vysvětlit. Nepotřeboval k tomu nic speciálního. Svolal děti ke stolu, na který umístil bílou misku s trochou vody.

Do této vody poté nasypal trochu pepř, jako způsob, jak dětem, ukázat, že voda je „špinavá“ a plná nejrůznějších choroboplodných zárodků. Poté jedno z jeho dětí do vody sáhlo a nelíbilo se mu, že se „špína“ uchytila na jeho prstu. V tom okamžiku vzal otec trochu tekutého mýdla a dal ho svému dítku na prst. To, když pak znovu sáhlo do misky s vodou a pepřem, způsobilo „zázrak“, všechna „špína, všechna zrnka pepře se rozutekla ke stěnám misky a většina vody v misce byla opět čistá. Během několika málo minut tak děti pochopily, co udělá mýdlo s podobnou špínou na jejich rukou a že je tedy opravdu nutné si své ruce často mýt. Nikdo už jim to nebude muset připomínat, protože se jim vždycky vybaví tento jednoduchý, ale velmi praktický příklad.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]