Čistý koberec jako z prestižního hotelu: Adekvátní péče zahrnuje i směs pracího prášku a jedlé sody

Fotografie: Depositphotos

Koberec jako dekoraci do své domácnosti volí veliká spousta lidí. Díky tomuto jednoduchému triku dosáhnete toho, že vás váš znečištěný koberec přestane jednou provždy trápit.

Hodně lidí preferuje na podlahách koberce namísto lina či plovoucí podlahy. Tato podlahová krytina má pro velikou část lidí stále více elegance a benefitů. Většina koberců bude například teplejší než jiné typy podlah. Také velmi pravděpodobně bude příjemnější při chůzi. Existuje ale i řada nevýhod, se kterými se pak majitelé koberců musejí popasovat. Jednou z nich je čištění nečistot, s čímž vám však může pomoci tento jednoduchý trik.

Koberec potřebuje péči

Pokud lidé chtějí, aby jejich koberce vydržely dlouhou dobu čisté a svěží, je zapotřebí jim dát adekvátní péči. Pokud se jim jí totiž nedostává, dříve nebo později začnou zapáchat a budou se v nich usazovat nečistoty, které už nepustí. Na to, aby se člověk o svou podlahovou krytinu mohl starat, není potřeba utrácet tisíce korun za drahé čisticí prostředky.

Při znečištění jednejte rychle

Jestli se vám stane, že vám na koberec upadne něco, co by mohlo zanechat flek, je velmi důležitá doba, kdy to začnete řešit. Čím dříve se na nečistotu vrhnete, tím lepší bude výsledek. Dbejte pak také na to, abyste místo drhnutí a zamačkávání špíny dovnitř koberce spíše opatrně přikládali kapesník či něco, co může nečistotu nasát.

Jak na hloubkové čištění koberců, které odstraní roky zažrané nečistoty i všechen prach

Vyrobte si přípravek

S následným čištěním vám pak zaručeně pomůže přípravek, který si můžete vyrobit sami doma. Smíchejte stejné množství pracího prášku a jedlé sody. Tento prášek poté nasypejte na znečištěný koberec a nechte ho asi 20 minut působit. Po uplynutí této doby stačí vzít pouze vysavač a celý koberec vyluxovat. Špína by z něj měla zmizet, a navíc by měl hezky vonět.

Vysávání koberce
Fotografie: Pixabay

Koberec čistěte pravidelně

Tuto proceduru můžete opakovat pravidelně, abyste koberec udržovali stále čistý. S pomocí tohoto přípravku ho totiž zároveň zbavíte prachu, alergenů a dalších škodlivin, které by se v něm mohly ukrývat. Nebudete tak muset koberec tepovat, což by velmi pravděpodobně mohlo vést ke snížení životnosti vaší oblíbené podlahové krytiny. Stačí ho jen pravidelně luxovat za občasného použití přípravku z jedlé sody a pracího prášku.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]