Jednopokojové byty aneb i s málem místa lze dělat zázraky

Jednopokojové byty jsou stále nabízeny, jelikož je využívají jednotlivci, i mladé páry. Jak z daného místa vytěžit maximum? Podívejte se na několik vašich tipů. Najednou zjistíte, že i jednopokojový byt může být prostorný, může být praktický, stejně jako může nabídnout i dostatek soukromí. Podívejte se, co vše s ním lze udělat.

Moderní příčky

Ty jsou v jednopokojových bytech doslova nutnost. Jedině tak se dá vytvořit více jednotlivých místností. A navíc praktickou formou, jelikož ideální je, pokud jsou příčky řešeny formou různých polic.

Pohovka

I jednopokojové byty by měly mít pohovku. Ideální volbou je ta, která je do písmene L. A to z toho důvodu, že tato strana vyčnívající do prostoru danou plochu zajímavě opticky oddělí. A navíc se na ní dá skvěle lenošit.

Palandy

Pokud máte děti a nevíte, kde budou spát, inspirujte se v táborových chatkách nebo v kasárnách. Palandy jsou v mnoha rodinách nutností. Na ploše, kterou zabere jedna postel se dokážou pohodlně vyspat dvě děti. Nad sebou.

Rolety nebo žaluzie

Jednopokojové byty by neměly využívat klasických závěsů nebo záclon. To proto, že zbytečně přijdete o prostor u okna, který se dá využít. Navíc okno má i parapet, který je také skvělým odkládacím prostorem na cokoliv.

Závěsy místo dveří

Když už závěsy, tak místo klasických dveří. Proč? Jelikož klasické otevírání dveří zabere místo, které se dá využít jinak. A jelikož jednopokojové byty ho mají málo, tak nebudete potřebovat ani centimetr prostoru navíc.

Malý nábytek

Ten je v každém domově nezbytností. Jednopokojové byty však vyžadují, aby byl nábytek, pokud možno kompaktní. Stoly by měly být úzké, židle jsou nejlepší barové a případné skříně a komody by měly být hlavně vysoké, nikoliv široké a hluboké.

Využití každého centimetru

Nábytek, ale i spotřebiče vybírejte výhradně podle rozměrů. Ty by měly vždy na centimetr sedět s volnou plochou. Příkladem může být lednička, která skvěle padne do volného prostoru mezi klasickými skříňkami.

Dostatek světla

Světlo dokáže interiér opticky zvětšit. Proto mějte čistá okna, kde nezatahujte rolety, ani žaluzie. Nezapomínejte ale ani na dostatek interiérového osvětlení, které také pomůže.

Pojízdné regály

Skvělé možnost, jak mít dostatek úložných prostor, které se nikde nepletou. Stačí daný regál posunout na jiné místo a v tu chvíli máte přistup kam potřebujete.

Vestavěné skříně

Proč právě ty? Jelikož si můžete přesně říci, jaký budou mít rozměr. Do posledního centimetru budou pasovat tam, kam mají. Ani jediný milimetr místa v malém interiéru nepřijde nazmar.