Průmyslový design interiérů je stále populárnější. Kombinuje originalitu s praktičností

Návrhy interiérů se nemusí odvíjet jenom od požadavků majitelů. Průmyslový design je důkazem, že lze jít i cestou, která respektuje charakter původní budovy. Přesně takový je příklad bytu, na který se podíváme společně.

V minulosti byla celá stavba velkou továrnou na výrobu bot, která byla postavena ve třicátých letech. Následně výroba zkrachovala, a tak se hledalo využití. Vznikla zde řada originálních bytů.

Průmyslový design jako jasná volba

Právě s odkazem na původní využití budovy se průmyslový design interiérů jevil jako ten úplně nejlepší. I díky tomu mohlo být zachováno a využito několik původních interiérových prvků, které zde zůstaly od doby, co se zde ještě vyráběly boty. Jasným příkladem jsou třeba okna řešená pomocí čtvercových tabulích, které jsou typické pro starší výrobní haly.

Použití oceli

Co dalšího se dá najít ve výrobních prostorech a poté se dá využít v bytech? Průmyslový design mnohdy počítá také s využitím betonových, ale i ocelových prvků. I ty lze najít na řadě míst tohoto bytu. Vzhledem k odstínu oceli musíme říci, že ta skvěle ladí se zbývajícím nádechem interiéru a do samotného bydlení se hodí velmi dobře. Ostatně kovové prvky jsou dnes velkým trendem, ať už chcete, nebo nechcete využívat průmyslový styl.

Praktičnost je samozřejmostí

I když byl návrh interiéru laděn do určitého tématu, rozhodně nedošlo k tomu, že by musela ustoupit praktičnost celého bytu. Naopak. Průmyslové designové řešení je totiž charakteristické i tím, že klade důraz na maximální praktičnost, a tedy i plnou využitelnost daného bytu. Ten tak není jenom místem na ozdobu a chlubení, ale je skutečným interiérem pro plnohodnotný život.

Nádherných 123 metrů čtverečných

Stačí se podívat dovnitř a dojde vám, že bydlet na místě staré továrny má své kouzlo. I díky tomu, že lze bydlet na celých 123 metrech čtverečných, které nabízí tento byt. Díky tomu je členěn na několik segmentů, kde nechybí místo na práci, místo na odpočinek, místo na setkání, ale i prostor kde má každý své potřebné soukromí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]