Znovu naplněný jednorázový mlýnek na pepř ušetří peníze. Uzávěr lze sundat díky horké vodě

Fotografie: Jiří Kolář / BydlímeÚtulně.cz

Mlýnek na pepř, který lze znovu naplnit, je velmi užitečnou pomůckou. Není však potřeba kupovat žádný drahý, postačí ten skleněný ze supermarketu.

Ekologické smýšlení světem vládne, nicméně pravdou je, že pokud můžete nějakou tu kačku ušetřit opětovným použitím nějaké věci, tak proč kupovat novou? Udělejte si z jednorázového mlýnku na pepř stálici své domácnosti a šetřete tak nejen svou peněženku, ale i planetu.

Kde se vzal pepř

Pepř považujeme společně se solí za jedno z nejběžnějších koření v kuchyni. Ne vždy tomu tak ale bylo. Přestože černé bobulky vkročily na náš kontinent už v časech před naším letopočtem, dlouho platil pepř za drahé a vlastně ne moc známé koření. Dnes ale existuje asi jen minimum domácností, které by na jídelním stole neměly slánku s pepřenkou.

Pepř se sklízí v různých stádiích zralosti a podle toho se i následně zpracovává. Podle webu VitamínyBezCenzury pak existuje pepř černý, červený, zelený, bílý a růžový. Kromě chuti, kterou pepř jídlu dodává, je i prospěšný pro naše zdraví. Látky, které obsahuje, zahřívají a podporují krevní oběh, stimulují centrální nervovou soustavu, zvedají krevní tlak, zlepšují trávení a celkově chuť k jídlu.

Nevhodné umístění rychlovarné konvice může poškodit kuchyni

Meleme, meleme pepř

Pepř si lze koupit v již namleté podobě, ale co si budeme, takto „předpřipravené“ koření po nějakém čase vyčpí a přijde nejen o své aroma a chuť, ale také o pozitivní účinky. Lepší je si pepř vždy čerstvě namlít, což zjednodušují pomocníci, jako jsou mlýnky určené pro toto koření. Typů mlýnků je i podle CoVybrat na trhu opravdu požehnaně, většina ale stojí dost peněz. Ty ale můžete ušetřit, když s využitím jednoho malého triku otevřete levný mlýnek z obchodu a jednoduše ho znovu doplníte.

Jednorázový mlýnek
Fotografie: Jiří Kolář / BydlímeÚtulně.cz

Portál DomekiOgrodek radí připravit si kromě prázdného „jednorázového“ mlýnku na pepř i hrnek s horkou vodou akorát slitou z rychlovarné konvice. Do ní stačí plastovou část mlýnku na chvíli ponořit. To způsobí stažení a změknutí plastového uzávěru, který tak půjde s pomocí utěrky uvolnit a sundat. Mlýnek můžete znovu naplnit pepřem nebo jiným kořením, které chcete mlít. Koření má v domácnosti vícero využití, třeba kajenský pepř vám pomůže se zbavit mšic, jak jsme psali na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*