Jiří Bartoška zaskočil celé Česko luxusním sídlem u Karlových Varů. O takovém životě sní každý z nás

Fotografie: Depositphotos

Jiří Bartoška patří k našim hereckým stálicím. Kromě toho funguje již dvacet let jako prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Herec je významnou osobností českého filmu a divadla. Narodil se 24. března 1947 v Děčíně a vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Jeho kariéra zahrnuje řadu významných rolí ve filmech a televizních seriálech. Jeho přínos české kultuře zůstává nezměrný. Přestože se v posledních letech potýká se závažným onemocněním, jeho odhodlání může být inspirací pro mnohé. Přes těžké chvíle si totiž zachovává pozitivní přístup a touhu po plnohodnotném životě, což je důkazem jeho síly a odvahy.

Luxusní víkendové sídlo

Volné chvíle tráví Jiří Bartoška s rodinou ve svém víkendovém sídle v Andělské Hoře u Karlových Varů, které nazval příznačně „Engel House“ čili Andělský dům. Tak dlouho totiž jezdil na festivaly mezi Prahou a Karlovými Vary, až se do tamní krajiny zamiloval, a v tomto poklidném prostředí si nechal postavit chalupu. Budova vypadá zvenčí zcela nenápadně, ovšem interiér, který zahrnuje moderní a luxusní vybavení, svědčí o velice vybraném vkusu. Na výstavbě rekreačního objektu se významnou měrou podíleli architekti z ateliéru CMC Architects, uvádí web Blesk.

Chvíle odpočinku v srdci přírody

Z chalupy se nakonec stalo celoročně obyvatelné rodinné sídlo. A majitelé si pochvalují, že na jejich „Andělce“ je to taková oáza klidu. Dům je koncipován tak, aby dobře zapadal do okolního romantického prostředí. Nachází se totiž pod masivní skálou se středověkou zříceninou gotického hradu Andělská Hora. Stavba je důkazem schopnosti moderní architektury spojit luxus s přírodním prostředím. Celý dům byl pojat jako dřevostavba, uvedl web PročNe. Dřevo se objevuje na fasádě i v interiéru. Materiály fasády byly zvoleny tak, aby přirozeně stárly a dobře splynuly s prostředím.

Matku se 3 dětmi okolí soudí kvůli neobvyklému domovu. Přestavěný autobus však uvnitř vypadá luxusně

Velká okna v obývacím pokoji nabízejí nádherný výhled do krajiny a na zříceninu hradu a umocňují tak propojení interiéru s exteriérem. Součástí objektu je také prostorná zahrada s velkým bazénem. Terasa s venkovním posezením a kuchyní dodává rezidenci na funkčnosti a atraktivitě. Ve spodním patře se vedle kuchyně a obývacího pokoje nachází velkorysá ložnice a pracovna, zatímco v horním patře jsou pokoje pro hosty a koupelny. Nemovitost byla oceněna několika cenami za design. Na Zlínsku si zase dva kamarádi postavili chatu v norském stylu. I jejich příběh jsme vám na BydlímeÚtulně přinesli.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*