Matku se 3 dětmi okolí soudí kvůli neobvyklému domovu. Přestavěný autobus však uvnitř vypadá luxusně

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Svobodná matka se svými třemi školou povinnými dětmi vyměnila stabilní bydlení za nomádský život na cestách.

Že dospívání představuje to nejtěžší období během života s dětmi? Jistá matka z USA by nesouhlasila. Společně se svými třemi teenagery se totiž přestěhovala do přetransformovaného autobusu, v němž nyní cestují po USA. A všichni jsou spokojení.

Rodinné rozhodnutí

Čtyřčlenná rodina, sestávající ze svobodné matky Amandy, chlapců Caela a Caidena a dívky Addy, učinila velké rozhodnutí. Zanechala za sebou stávající život a přestěhovala se do přestavěného autobusu. Děti původně studovaly na veřejných školách a Amanda pracovala jako učitelka na plný úvazek. Náročný harmonogram ale rodině neumožňoval trávit téměř žádný čas společně. A tak se během jedné rodinné diskuze rozhodli s tím něco udělat.

Pořídili si autobus International z roku 2005, kterému familiárně přezdívají Schoolie. Během volných víkendů a prázdnin jej přestavovali tak, aby vyhovoval potřebám všech členů domácnosti. Obzvlášť velký důraz se během přestavby kladl na prostor pro dospívající děti, jak doporučuje i portál Living. A za celkem 680 tisíc se rodině povedlo nemožné – vytvořit originální prostor, kde se mohou všichni čtyři družit, ale zároveň mají každý svůj vlastní koutek.

V lesích objevili opuštěnou chatu. Po kompletní rekonstrukci zde začali zcela nový život

Každý má své soukromí

Do 12 metrů dlouhého, 2,5 širokého a 3,2 metru vysokého interiéru autobusu rodina vměstnala kompletně zařízenou domácnost. Podobně jako v případě autobusu, který si přestavěla tříčlenná rodina, o níž jsme psali na BydlímeÚtulně, i zde najdete pomyslný obývací pokoj, kde má každé dítě svůj osobní gauč, a kuchyni se standardní výbavou.

Zadní část autobusu je vyhrazena soukromým pokojům. Respektive Cael a Addy mají každý svůj prostor na palandě, zatímco Caiden většinou přespává na gauči, neboť ze svého „bunkru“ už vyrostl. Největší ložnici má poté Amanda, protože jak sama uvádí pro HomeHacks, občas potřebuje mít chvíli čas pro sebe a bez dětí. Rodina také hodně cestuje a své cesty si zaznamenává do mapy.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*