Kancelářská židle aneb správným výběrem zamezíte bolesti v zádech

Kancelářská židle je neodmyslitelným předpokladem pro ty, jež mají sedavé zaměstnání a většinu pracovního dne stráví vsedě za stolem v kanceláři nebo domácí pracovně.

Nezáleží na tom, zda pracujete doma nebo do svého zaměstnání docházíte – kvalitní kancelářská židle je pro vás nepsaná nutnost a jejímu výběru byste měli věnovat dostatečnou pozornost. Kdo se nebude ohlížet jen na cenu a rozhodne se do kancelářského křesla investovat, ten pro své zdraví udělá jen to nejlepší – svým zádům tak poskytne maximální oporu a předejde tak nejen bolesti v zádech, ale i krční páteře nebo skřípnutí sedavého nervu.

Kancelářská židle vám musí vyhovovat

Kancelářská židle by vám měla po všech směrech plně vyhovovat. Uvědomte si, kolik času sezením strávíte – u mnohých z vás je to i 8 hodin denně, mnohdy i více. Níže vám prozradíme základní kritéria, podle kterých se vám mezi různorodým sortimentem podaří najít ten nejlepší model.

  • Sedák

    Asi nejdůležitější součástí kancelářské židle je sedák, který je předpokladem pro zdravé sezení. Neměl by být ani příliš měkký ani příliš tvrdý – hledejte tedy zlatou střední cestu. Anatomicky tvarované sedáky netlačí na končetiny a nepřetěžují ani jednu svalovou skupinu. Při výběru hleďte na to, aby vám sedák umožnil nastavovat si výšku dle vašich potřeb – na židli byste správně měli sedět tak, aby se vaše chodidla celou plochou dotýkala země.

  • Podpěrky rukou

    Podpěrky rukou alias područky by kancelářské židli neměly chybět a pozornost jejich výběru by měli věnovat především ti, jež pracují s počítačem. I v tomto případě dbejte na možnost libovolně nastavitelné výšky, která pro vás bude jistotou správného opěru a komfortního úhlu, jež výrazně usnadní vaši práci na stole.

  • Opěradlo

    Správná kancelářská židle má anatomicky tvarované opěradlo, které se dokonale přizpůsobí vaší páteři – nejdůležitější částí je bederní opěrka. Pokud zvolíte takovou židli, u které si bederní opěrku budete moci nastavit dle vašich potřeb, dopřejete tak tu nejlepší a nejzdravější oporu vaší páteři. Naopak židle bez bederní opěrky mohou být viníkem deformací páteře vzniklých dlouhým sezením v nepřirozené poloze.

Fotografie publikována se svolením Winnand FreeDigitalPhotos.net