Tajemství stále nablýskané, voňavé a čisté domácnosti

Ano. I takoví lidé žijí, kteří mají stále uklízený, čistý a nablýskaný domov a dokážou jej prezentovat v tom nejlepším světle. Ptáte se, jak to dělají? To vám velmi rádi prozradíme. Je to snadnější, než se na první pohled může zdát.

Skutečně existují lidé, kteří mají neustále uklízeno a čisto. A je úplně jedno, zda k nim přijdete plánovaně či neohlášeně. Ať už ráno, odpoledne nebo večer.

Průběžné uklízení

Není na to nic složitého ani těžkého. Tito lidé během vaření prostě ihned uklízejí. Nenechávají práci na potom…až je vše ulepené, zaschlé. Většinou již po vaření a dobrém jídle nemá mnoho lidí chuť uklízet. Tak se stává, že si práci odkládají na jindy, až je toho více. Pokud však věci děláte hned, jako je žehlení prádla, umytí vany po koupání, luxování, když vidíte drobky, pak se vám kupí méně a méně práce a vlastně máte pořád uklízeno. Ti, kdož uklízí průběžně, nemusí pak trávit hodiny velkým úklidem a navíc mají stále pořádek.

Méně věcí = pohodlnější život

Jeden trik už znáte. Ten druhý je, že čím méně věcí v domácnosti máte, tím je toho méně k uklízení. Ten, kdo má doma plno krámů, má i více regálů a poliček, tím pádem více ploch k utírání prachu. Než člověk uklidí všechny nastřádané serepetičky, zabere to mnoho času. Tudíž minimalismus je další klíč k stále čisté a nablýskané domácnosti. To neznamená, že máte mít prázdnou domácnost, ale klíčové je naučit se používat pouze to důležité a zbytečností se zbavit.

Univerzální věci a nábytek

I lidé, kteří mají doma stále poklízeno, mají občas chuť jen tak lenošit, třeba u šálku dobré kávy a nic nedělat. Uklízená domácnost neznamená, že musíte celý den pendlovat mezi kuchyní, ložnicí a obývákem a schovávat věci. Trochu švindlu je povoleno.

Velkými pomocníky jsou pak univerzální věci a nábytek, kdy můžete během vteřinky hodit do pohovky s úložným prostorem deku a polštáře, přes dřevěného sluhu či věšák přehodit oblečení, namísto povalování svršků přes židli či na podlaze. Nebo třeba pracovní stůl, který lze ukrýt do skříně apod.

Využívání praktických doplňků je třetí klíč k stále uklízené domácnosti. Taková domácnost pak vypadá organizovaná, uklízená a prostě báječná, kde se každý cítí dobře. Nepořádek a chaos totiž na klidu nepřidá.

Fotografie: Pixabay