Když hrubá síla nestačí: Zavařovačky snadno otevřete pomocí fíglů našich babiček

Fotografie: Depositphotos

Občas se může každému stát, že si v obchodě zakoupí jídlo ve sklenici, která mu poté doma nejde otevřít. Takové případy se stávají velice často, a proto je dobré vědět, jak sklenice otevírat.

Nejen ženy, ale i silné muže občas dokáže potrápit pevně uzavřená sklenice. Stává se, že si člověk zakoupí v obchodě svou oblíbenou zeleninu, která je pevně uzavřená ve sklenici a doma se do ní nemůže dostat. Většina lidí zná pouze jeden nebo dva triky, díky kterým lze sklenici otevřít. Občas však ani otvírák nebo utěrka nepomohou k tomu, abyste se do ní dostali.

Jednoduše poklepejte na víčko

Tento trik pravděpodobně již někteří lidé znají, ale určitě se najde někdo, kdo ho ještě nezná. Není nijak složitý, a přitom se díky němu dostanete do sklenice, která vám ještě předtím nešla několik minut otevřít. Sklenici si nakloňte na stranu a lehce poklepejte na víčko. Poté sklenici nakloňte na druhou stranu a opět poklepejte na víčko. Tento postup opakujte do té doby, dokud víčko nepovolí.

Použijte ručník nebo utěrku

Bolavé ruce od pokusu otevřít sklenici může zažít každý, kdo se snaží povolit víčko. Abyste se této nepříjemné bolesti vyhnuli, vezměte si na pomoc měkkou utěrku nebo ručník a pokuste se společně s touto látkou víčko povolit. Vždy umístěte utěrku nebo ručník na víčko a poté sklenici otevřete.

Dejte nádobu pod horkou vodu

Tento trik je další účinnou metodou, se kterou vám půjde snadno povolit každou uzavřenou sklenici. Vezměte si nádobu a do ní nalijte horkou vodu. Poté do horké tekutiny ponořte sklenice, které chcete otevřít, na několik minut. Následně voda trochu vychladne a vy můžete sklenice vytáhnout a otevřít. Vždy si dávejte pozor, aby voda nebyla příliš horká a nespálili jste se.

Fotografie: Pixabay

Použijte lžíci nebo příborový nůž

Jakmile se vám nepodaří sklenici otevřít pomocí výše zmíněných metod nebo byste chtěli vyzkoušet raději jiný trik, můžete použít lžíci nebo příborový nůž. Kuchyňskou lžíci nebo příborový nůž zatlačte mezi víko a sklenici a zkuste trochu zapáčit. V danou chvíli by se mělo víčko trochu uvolnit a sklenice by následně měla jít otevřít.

Propíchněte víko od sklenice

Pokud vám nepomůže ani jeden trik a už se cítíte bezradně, můžete propíchnout víko sklenice. Po této metodě si pouze neuschováte víčko na další použití, jelikož ho tímto trikem znehodnotíte. Ostrým nožem nebo šroubovákem víčko zkrátka propíchněte. Vždy manipulujte s ostrými předměty opatrně, abyste si neublížili.

Zdroj: TasteOfHome, TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]