Ke správnému složení ubrousku na slavnostní tabuli stačí trocha zručnosti

Umět správně složit ubrousek na slavností tabuli by mělo být základní dovedností každé hospodyňky. A kdy toho můžete využít? Už velmi brzy. Blíží se doba Velikonoc, se kterou jsou obvykle spojeny rodinné i přátelské návštěvy, jejichž součástí často bývá i společný slavnostní oběd či večeře.

V takovémto případě vám jistě jako hostitelkám záleží na každém detailu, tedy nejen na tom, aby menu, které pro své hosty připravíte, bylo chutné a originální, ale také na tom, aby se jim líbilo prostředí, ve kterém se oběd či večeře budou konat, tedy i slavností tabule a vyzdobení stolu.

Problém s ubrousky vyřešen

Častým problémem, se kterým se při tvorbě takovýchto slavnostních stolů potýkáme, je, kam a jak umístit ubrousky. Je samozřejmé, že u takovýchto slavnostních posezení ubrousky na stole být musí, ale často si nevíme příliš rady s tím, kam a jak je umístit, aby výslednému dojmu tabule nebyly spíše na škodu než ku prospěchu.

Právě proto vám dnes přinášíme originální nápad, jak na stůl ubrousky umístit zcela jedinečným, velmi elegantním, ale zároveň praktickým způsobem – vytvořit z nich kapsičku pro uložení příborů, které budou vaše hosté během hostiny potřebovat.

Jednoduchý postup a skvělý výsledek

Na výrobu této dekorativní kapsičky na příbory lze použít ubrousky papírové, ale v případě potřeby i látkové prostírky, záleží na vás, čemu dáváte přednost a co se více hodí k rázu vaší tabule. Začněte jednoduše tím, že ubrousek položte na stůl a postupně berte jeho jednotlivé vrstvy.

První vrstvu ubrousku přeložte napůl cípem dolů tak, aby vznikl trojúhelník. Následně uchopte druhou vrstvu a přeložte ji přes první. Neohýbejte ji až do krajů, ale jen tak, aby byl sklad nad úrovní první vrstvy. Poté její roh opatrně zasuňte dovnitř první kapsy.

Stejný postup následně opakujte i se třetí vrstvou ubrousku. Následně ubrousek obraťte vzniklými kapsami směrem dolů a přehněte boční stranu.

Na závěr přeložte ubrousek napůl a založte růžek do růžku. Když následně váš výtvor obrátíte kapsami opět vzhůru, nezbývá už nic jiného, než do nich postupně vložit nůž, vidličku a lžíci a umístit je na váš slavnostní stůl. Uvidíte, že se setkají s obdivem všech hostů.

Fotografie: Handimania

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]