Keanu Reeves a jeho dům na luxusní adrese v Hollywood Hills

Herec Keanu Reeves je znám především z filmů Matrix. Herec je známý svým ne zcela obvyklým stylem života, ten se ostatně týkal i jeho bydlení. Většinu svého života strávil úspěšný herec překvapivě v pronajatých bytech, a několik let žil dokonce v hotelu Chateau Marmont. Prvním domem, který si herec nakonec po mnoha letech koupil, byl dům v Hollywood Hills v Los Angeles.

Dům v Los Angeles

Na první pohled se jedná o poměrně nenápadný dům připomínající řadovku, ale jeho hodnota je přes osm milionů dolarů. Oblast, ve které se dům nachází, totiž patří k nejlukrativnějším a nejluxusnějším částem Hollywoodu, kde bydlí mnoho slavných filmových hvězd.

Jeho sousedy tak jsou například herec Leonardo DiCaprio, šéfkuchař Bobby Flay či módní návrhář Calvin Klein.

Za několik málo let, které uplynuly od doby, kdy si Keanu Reeves dům koupil, tak došlo téměř ke zdvojnásobení jeho ceny. Herec totiž za dům zaplatil přibližně čtyři a tři čtvrtě milionu dolarů. Na místní poměry jde o poměrně malý dům, který byl postaven v roce 1988, a nachází se v něm pouze tři koupelny a dvě ložnice. Kromě toho je u domu velký bazén a garáž pro tři auta. To je vše, co se o domu ví. Keanu Reeves si totiž velmi zakládá na svém soukromí, a tak i když dům poté, co si ho herec koupil, prošel rekonstrukcí, nikdy se nikde neobjevily žádné fotografie, které by ukazovaly interiéry domu.

Dům na Havaji

Nepotvrzené informace také hovoří o tom, že herec má ještě jeden dům, a to konkrétně v Honolulu na Havaji. Herec má být totiž oním nezveřejněným jednotlivcem, který nádherný dům na kopci před čtyřmi lety za necelých sedm milionů dolarů koupil. Jedná se o luxusní třípatrový dům s krásným bazénem, osmi koupelnami a šesti ložnicemi. Navíc díky své poloze na kopci dům poskytuje soukromí i krásné výhledy do okolí. Fotografie z interiéru opět nejsou k dispozici, což je udáváno jako důkaz toho, že dům hercovi opravdu patří.

Kdo je Keanu Reeves?

Herec se narodil před padesáti pěti lety v libanonském Bejrútu. Jeho matka byla Angličanka a otec čínsko-havajský geolog.

Patří k nejznámějším hercům své generace, ale názory na něj jsou často velmi rozporuplné. Tomu přispívá i skutečnost, že herec neposkytuje téměř žádné rozhovory a velmi pečlivě si chrání své soukromí.

Mezi jeho koníčky patří především lední hokej, jízda na motorce a hudba, hraje na basovou kytaru, a má dokonce svou vlastní kapelu s názvem Dogstar.

Jeho zřejmě nejznámější rolí byl hacker Neo v trilogii Matrix. Kromě toho hrál například i ve filmu Nebezpečná rychlost, Dům u jezera či v sérii filmů s názvem John Wick. Mimochodem, pokud vás zaujal dům, ve kterém se film Dům u jezera z velké části odehrává, pak věřte, že se nachází na jezeře Maple v lesní rezervaci s názvem Maple Lake Forest Reserve nedaleko Chicaga.

Fotografie: Bauer Griffin, LOCA – Locations LLC

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]