Klasická chata z roku 1960 s nádherným interiérem a výhledem na jezero

Půvabná chata byla postavena v roce 1960 a od té doby také nezměnila své majitele. Tedy až dosud, protože nyní se původní majitel rozhodl předat ho dalším majitelům, kteří si dům zajisté přizpůsobí svým požadavkům a přáním. Kombinace dřeva s kamenem působí velmi klasicky jako u srubů a chalup ze starých časů, a to nejen v Kanadě, ale i u nás.

Chata se nachází na příkrém svahu jen pár kroků od jezera Patrick v Chertsey v kanadském Lanaudière. Tato oblast je velmi oblíbená u rekreantů a rodin, které se chtějí kochat nádhernými lesy a chtějí mít neomezený přístup k soukromému jezeru. Dům má na břehu jezera postaveno i vlastní molo, takže jde o skutečně jedinečný zážitek.

Co všechno v domě najdeme?

I přesto, že na první pohled vypadá stavba poměrně malá, zdání klame. Chata má dvě patra, přičemž jedno je z jedné strany skryté pod úrovní svahu a druhé je v úrovni zahrady. Obě patra jsou dost velká a skýtají řadu místností. Obecně lze říct, že v přízemí se nachází spíš obytné a užitkové pokoje jako je obývací pokoj, kuchyně, ložnice a koupelna, zatímco v první patro je věnované odpočinku. Tam se nachází:

  • obývací pokoj,
  • herna,
  • relaxační prostor,
  • koupelna.

Vše v klasickém stylu

Interiér v mnohém odpovídá exteriéru. Sice v herně najdete šipky a stůl na ping pong, ale styl se majitelé snažili zachovat tak, aby odpovídal stáří a stylu zevnějšku. Proto v přízemí, kde rodina tráví většinu času, najdete vysoké stropy doplněné klasickými trámy a dřevem obložené stěny. Podlahu v domě tvoří kámen, dlažba nebo koberce.

Kuchyň sice není příliš velká, ale zato vysoce praktická. Nachází se v ní jen nejdůležitější spotřebiče a hodně úložného prostoru. Rodina má zároveň z obývacího pokoje v přízemí přístup na krásnou terasu s výhledem na stromy a místní jezero. Takovou dovolenou a odpočinek by si zaručeně přál každý. Možná nemáte tolik prostoru, ale i vaše chata může být útulná a tradiční.

Dopřejte si to samé i u sebe

Je jasné, že ne každý má to štěstí na obrovskou, dvoupatrovou chalupu, ve které by se mohl vyřádit na interiéru. Věřte ale, že i takové drobnosti jako kamenná podlaha (dlažba se vzhledem kamene či mramoru) a dřevěné trámy pod stropem udělají hodně. Jedná se přitom o varianty, které můžete umístit téměř do jakéhokoli prostoru a nestojí ani tolik peněz.

Fotografie: Danielle Gaudet & Manon Gadoury

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]