Více než sto let starý statek s úžasnou atmosférou nabízí maximální komfort k životu

Bydlet obklopen přírodou je pro některé lidi naprostý sen. A co teprve pro ty, kteří milují víno. Ti by měli navíc výhled na rozlehlé vinice. Takový dům nemusí být jen ve filmu. Najdete ho v Dunhamu na vinné stezce. Stará usedlost si zachovává dřívější kouzlo, ale byla kompletně zrekonstruována v roce 2010.

Podívejte se, jak se to majitelům povedlo. Nyní je k dispozici pro nové vlastníky. Dům je na prodej a zaujme zejména ty, co by se chtěli pustit do výroby vlastního vína.

Vinice, louky i rybník s fontánou

Původně statek byl vybudován už v roce 1900 a nachází 70 minut od Montrealu. Obklopuje ho překrásná krajina a náleží k němu rozlehlé okolní pozemky včetně vinice.

Statek nabízí potřebné vybavení i prostory pro výrobu vlastního vína i javorového sirupu. Je proto ideální pro ty, kteří by se chtěli pustit do vlastní produkce těchto pochoutek. Okolní pozemek umožní jeho obyvatelům také příjemné procházky nebo odpočinek ve venkovním posezením s výhledem na rybníček s fontánou.

Rustikální interiér vás dostane

Interiér byl kompletně zrekonstruován, ale přesto si zachovává rustikální kouzlo, které se ke statku skvěle hodí. Dům je plně a stylově vybavený. Nabízí vše potřebné k více než pohodlnému žití. Interiér je světlý, jednoduchý a prostorný. Ve většině místností dominuje dřevo, světlé barvy a někde také bílé obložení na stěnách.

Přízemí nabízí prostorný obývací pokoj spojený s jídelnou s původním cihlovým komínem ve středu místnosti. Centrální část je zařízená starožitným nábytkem, který podtrhává jedinečnou atmosféru.

Jídelna pokračuje do velké rustikální kuchyně. Kromě dřevěných skříněk je výrazným prvkem také dřevěný strop. V zadní části domu je k dispozici druhý obývací pokoj s krásnou podlahou.

Tato místnost umožňuje vstup do koupelny nebo do rodinného pokoje v suterénu domu. Ve druhém patře jsou pro budoucí majitele připraveny 3 ložnice zařízené v jednoduchém a útulném stylu.

Fotografie: Frédéric Gratton

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]