10 věcí, které mohou odradit vaše hosty od příští návštěvy

Čekáte návštěvu a velmi se těšíte, že si společně vypijete kafe a zakousnete zrovna z trouby vytažený moučník, ale návštěva se omluví, že nemůže dorazit. To zamrzí. Existují totiž věci, které mohou odradit vaše hosty od další návštěvy.

Proto si přesně na prohřešky uvedené v dnešním příspěvku dávejte pozor. Jedná se především o domácnosti, kde s námi žijí domácí mazlíčci. Nám to možná divné nepřijde anebo jsme si již zvykli, ale návštěvu mohou tyto chyby odradit.

  1. Chození kočky po stole

I já mám doma kočku, kterou nade vše miluji a prochází se jako dáma po kuchyňské lince a sem tam si vyskočí na stůl. Pokud k vám na návštěvu přijde někdo, kdo kočky doma nemá a není na toto zvyklý, nedovolte vaší Micce, aby se takto promenádovala mezi občerstvením. Pokud tedy není vašim úmyslem, aby se již návštěva víckrát nedostavila.

  1. Hromada neumytého nádobí

Tento prohřešek není spojen se zvířátky, ale s hrozným zlozvykem, umývat nádobí, až překypuje ze dřezu. Nemáte-li myčku na nádobí, pak se naučte nádobí umývat a schovávat ihned. Jednak pak nebudete muset trávit hodinu u dřezu a navíc se nestane, že vás někdo zaskočí nepřipravené. Uklízet věci hned je nejlepší způsob, jak předejít nepořádku.

  1. Plný odpadkový koš

I když čekáte milé hosty a nikoliv kontrolu z hygieny, dejte si na tento zlozvyk pozor. Plný odpadkový koš, který navíc zapáchá, není nejlepší vizitkou.

  1. Rozházená pošta v předsíni

Máte-li v předsíni stoleček, umístěte na něj krabici nebo pořadač na poštu a tam příchozí poštu skladujte. Poházené věci hned v předsíni vypovídají o chaotické domácnosti. A lidé chaos nemají rádi, necítí se pohodlně a příjemně.

  1. Špinavá koupelna

Není nic horšího, než špinavá toaleta a koupelna. Čistá toaleta a koupelna je prostě základ a slouží jako ukazatel postoje majitele k péči o domácnost.

  1. Nánosy prachu

Prach je dalším skvělým ukazatelem, jak majitelé pečují o svůj domov. Police, stolečky a nábytek pokrytý prachem je jasný důkaz, že se o domácnost příliš nepečuje. V zanedbané domácnosti se host neuvolní a necítí se dobře.

  1. Jdou cítit domácí mazlíčci

Není nic horšího, než když vás do nosu praští zápach z bytu, který mají na svědomí zanedbaní domácí mazlíčci. Žijí-li s námi v jedné domácnosti, musíme je koupat, česat, pečovat o ně i o jejich pelíšky a toalety. Pak se nestane, že host po otevření dveří okamžitě zkřiví obličej.

  1. Poházené špinavé prádlo

Obnošené oblečení patří do koše na prádlo. Není vhodné, aby se povalovalo různě po bytě. Přes židli v kuchyni, na křesle v obýváku, na zemi v ložnici apod. A samozřejmě je důležité vyprat ihned prádlo, které zapáchá. Puch vycházející z koše na prádlo zaručeně odradí hosty od další návštěvy.

  1. Srst zvířat

Všem, kdo mají doma domácí mazlíčky, to přijde normální a ještě si tropí legraci z toho, že mají o chlup lepší kafe než ti, co zvířátko nemají. To může být v pořádku do té doby, než si na vaši sedací soupravu sedne návštěva, která má na sobě nový outfit a nalepí se na ní chomáče chlupů. Zkrátka a dobře, pečujte o svá zvířátka i domácnost a tohle se stávat nebude. A pět chloupků nikdo řešit nebude.

  1. Kočičí toaleta

Toaletu pro kočičky je vhodné umístit tak, aby samotná kočka měla soukromí při vykonávání potřeby a aby zároveň neobtěžoval závan z její toalety. Nejenže je potřeba udržovat toaletu hygienicky čistou, ale měla by být z dosahu návštěvy.

Obrázek: pixabay