Dům připomíná hlídací věž, která nabízí nejen krásné výhledy

Mnoho lidí, kteří vlastní dům na hezkém, turisticky atraktivním místě, se občas zabývá myšlenkou, že by svůj dům o něco zvětšili, a mohli ho tak částečně využívat jako penzion pro hosty, nebo pokud mají větší pozemek, že by na něm mohli postavit druhý dům, který by pronajímali. Podobně na tom byli i majitelé domu z našeho příspěvku. Chtěli svým hostům i sami sobě poskytnout více soukromí, a tak pro ně rozšíření jejich vlastního domu nebylo řešením.

Proto se rozhodli na pozemku postavit druhou stavbu, která by poskytla turistům zajímavé ubytování, ale zároveň zabrala veškerý volný prostor. Výsledkem je zcela jedinečný třípatrový Tower House v texaském Austinu.

Tower House – řešení, které nezabere prostor a přitom ho poskytne

Sami majitelé bydlí v přízemním domě, který byl postavený ve třicátých letech dvacátého století z vápence, jeho rozšíření o další prostory by tak bylo náročné a zároveň by značně ovlivnilo soukromí. Proto se rozhodli, že na pozemku postaví druhý objekt, který bude určen výhradně pro hosty, dřevěnou třípatrovou věž, která bude turistům poskytovat moderní pohodlné bydlení s krásnými výhledy na blízké jezero. Ubytování pro hosty tak bude oddělené od majitelů penzionu a zároveň díky své malé rozloze zůstane většina pozemku nadále nezastavěná.

Jste unavení? Použijte výtah

Tower house je postavený téměř celý ze dřeva, a skvěle tak souzní s okolím. Vnější část budovy je obložena dřevěným masivem Massaranduba, který je tmavší než dřevo použité k obložení v interiéru domu.

V nejvyšším patře věže je zastřešená terasa s jídelním koutem s pastelově zelenými židlemi a kulatým jídelním stolem. Kromě toho je zde umístěna také kuchyň.

V domě jsou rovněž dvě ložnice, z nichž jedna je v prvním patře, druhá v druhém patře, a každá ložnice má navíc svou vlastní koupelnu. Designově velmi nevšední jsou rohová okna v ložnicích, které umožňují panoramatický výhled přímo z postele. Mezi jednotlivými patry věže se lze pohybovat nejen prostřednictvím schodiště, ale je zde dokonce i malý výtah.

Skvělé místo pro klidnou dovolenou

Až k věži vede malá příjezdová cesta, kam se pohodlně dostanete autem, a oba domy jsou navíc spojeny i dlážděnou cestičkou. Tower House nabízí velmi příjemnou a poklidnou dovolenou s nevšedním ubytováním, které poskytuje dostatek soukromí, pohodlí a odpočinku. Mimo to je z architektonického hlediska velmi zajímavou inspirací, jak skvěle využít malou plochu, aniž bychom narušili celkovou estetiku prostoru.

Fotografie: Andersson-Wise Architects