Kreativní nápady do kuchyně – chytře a prakticky

Máte nově zařízenou kuchyni, ale stále máte dojem, že to není úplně ono? Zkrátka pořád tomu něco chybí? Věřte, že mnohdy jsou to skutečně maličkosti, které dokážou s místnosti udělat velké věci. Přidat barevné, dřevěné prvky, textilie.

Není zapotřebí nic předělávat, kupovat další nábytek a plýtvat financemi. Pojďme se společně podívat na to, jaké drobnosti mohou zásadně změnit charakter kuchyně. Získáte tak nejen originální vzhled, ale třeba i místo navíc.

Kobereček

Ať už máte na podlaze dlažbu či dřevo, své kouzlo má i běhoun. Zvlášť pokud rádi chodíte boso, uvítáte kobereček v místech, kde se zdržujete nejdéle. Tím je pochopitelně kuchyňská linka. Až tam budete pobíhat a chystat jídlo, uvítáte něco hřejivého, na dotyk příjemného oproti studené podlaze. Navíc takový kobereček přispěje na zútulnění domova. Tím, že se nejedná o koberec ode zdi ke zdi, ale jen běhoun, nebudete mít problém s jeho údržbou nebo výměnou po určité době.

3v1

Kuchyňská pracovní plocha, stůl a úložné prostory. Tento nápad využijete především v kuchyních, kde byste rádi větší jídelní stůl pro celou rodinu, ale není na něj místo. Stačí protáhnout pracovní plochu kuchyňské linky a vznikne i stůl a pod ním úložné prostory v podobě skřínek.

Velký jídelní stůl

Opět skvělý nápad, jak protáhnout kuchyňskou linku a vytvořit zároveň prostorný jídelní stůl. Tento nápad uvítají jak ti, kteří mají menší kuchyni, tak ti, kteří mají kuchyni spojenou s obývákem. Nenásilným způsobem vyřeší i jídelní prostor.

Nádobí a dekorace

Jestliže máte pěkné nádobí a málo úložného místa, můžete ho zavěsit na stojany, které upevníte na stěnu, ale klidně i na strop či podhled. Vytvoříte tím stylovou typicky kuchyňskou dekoraci a ještě ušetříte místo ve skřínkách. Vhodné tam, kde nejsou horní skřínky.

Barová lavička

Barová lavička namísto barových stoliček. Je pohodlnější a více šik. Opět lze prostřednictvím protažení kuchyňské desky vytvořit z druhé strany místo, kde se v klidu občerstvíte. Využít můžete příležitostně, ale pro single člověka či bezdětný pár ideální řešení jídelního místečka.

Obrázky: goodhousekeeping.com