Kreativní způsoby, jak ozdobit interiér domácnosti starými knihami

Rádi čtete a za dlouhá léta se vám doma nasbíralo hodně knih a zjišťujete, že některé máte 2x nebo, že některé už číst nebudete a do vaší sbírky se vám nehodí? Anebo jste dělali jen velký úklid a vytřídili jste spoustu knih a nevíte, co s nimi? Nezoufejte. Knihy najdou vždy nějaké uplatnění.

Mohou potěšit někoho jiného nebo je můžete použít k tvoření. I když už je číst nebudete, mohou vám stále dělat společnost. V podobě konferenčního stolku, čela postele, lampičky, dekorace na stěně a jiných originálních bytových doplňků. Knihy, které máte navíc, rozhodně nevyhazujte. Ať už vám zbyly 4 knížky nebo velká hromada knih. Ukážeme vám pár tipů, co s nimi.

Dekorace na stěnu

Na stěně nemusí viset jen obrazy. Jako originální ozdobu stěn můžete použít i knížky. Malé, velké, tlusté, hubené. Otevřete je na zajímavých stránkách nebo upevněte tak, aby se v nich dalo listovat. Můžete klidně přidat ještě něco dalšího pro ozvláštnění. Bižuterii, hodinky, květiny, co vás napadne.

Lampička

Pokud vám zůstalo jen několik málo knih, můžete je použít jako základnu pro lampičku. Nebo knihy na sebe vyskládat a lampičku postavit na ně, aby byla ve vyšší úrovni. Ze stolní lampičky rázem získáte stojací a použít můžete třeba do čtenářského koutku.

Originální čelo postele

Originální čelo postele vyrobíte snadno z knih, které vám po velkém úklidu zůstaly. Můžete udělat pouze tři řady nebo pět, pokud máte knih k tomuto účelu dostatek. Případně si z knih můžete vedle postele vyskládat odkládací boční stoleček (noční stolek). Ať už na rozečtenou knížku nebo květináč či vázičku.

Konferenční stolek

Zvažujete pořízení nového konferenčního stolku? Pak využijte právě vytříděné knihy. Vytvořit z nich můžete buď jen základnu (nohu stolku) nebo z nich vyrobit celý stolek. Takový konferenční stolek může být zajímavým doplňkem obývacího pokoje.

Fotografie: Homecrux