Velmi účinné rostliny, které navždy udrží nezvané krysy daleko od vašeho domova

Fotografie: Depositphotos

Asi každý se setkal s tím, že ve svém domě našel krysu, ať už živou, nebo mrtvou. A mnohdy bývá opravdu těžké se jich zbavit.

Krysy jsou hlodavci, kteří se rychle množí a mohou způsobit nepříjemnosti v okolí vašeho domu, ale i v něm. Také přenášejí nemoci, takže by měly být co nejdříve odstraněni z vašeho pozemku. Tento hlodavec sežere téměř vše, co mu přijde do cesty, a poté za sebou všude zanechává exkrementy a moč, což jsou zdroje kontaminace. Naštěstí existují rostliny, které vám je pomohou odpudit.

Máta peprná

Tato rostlina dokáže odpuzovat různé hlodavce a také dodává vašim nápojům a pokrmům nádech svěžesti. Máta peprná je velice nenáročná na údržbu a snadno se znova obnovuje. Můžete ji pěstovat brzy na jaře, a to buď výsevem, nebo v sadbě. Vyberte si stinné místo, aby půda zůstala chladná a vlhká, a rostlina tak netrpěla horkem.

Fotografie: Pixabay

Pamatujte ale na to, že jakmile rostlina vyroste do hustého keře, přišel čas na to ji zastřihnout, a na to je ideální čas podzim. Máta patří mezi nejoblíbenější bylinky vůbec a vyskytuje se skoro na všech zahrádkách. Ale o tom, že odpuzuje krysy, jste dost možná vůbec nevěděli.

Narcis

Narcis je nejen krásná květina, která dokáže vašemu domovu dodat šmrnc. Také je schopný odpudit všechny hlodavce, takže se vyplatí mít ho na zahradě. Zasaďte cibulky narcisů na podzim a sledujte, jak na konci zimy začnou rašit. Patří mezi první rostliny, které se po zimě objeví na vaší zahradě.

Fotografie: Pixabay

Tato rostlina nepotřebuje mnoho slunečního světla, proto vyberte místo, kde je nejvíce stínu. Pokud ji máte v květináči, umístěte pod něj talířek s vodou. Může se zdát, že v zimě začíná vadnout, ale nebojte, její cibulky zůstanou v zemi zachovány.

Skočec obecný

Tato rostlina se rozmnožuje semeny, které na jaře zasadíte do semenišť. Musí být vystavena slunci a také ji musíte chránit před větrem. I tato rostlina pomáhá odpuzovat krysy. Zhruba 100 gramů křehkých výhonků dejte do jednoho litru vody a nechte namáčet několik dní. Poté tento roztok nastříkejte kolem svého domu nebo v oblasti, ve které se krysy zdržují.

Fotografie: Pixabay

Ale opatrně, tato rostlina je sice krásná, ale je jedovatá nejen pro krysy, ale také pro člověka. Takže při manipulaci s ní raději použijte rukavice. Pokud budete postupovat správně, brzy uvidíte ohromující výsledky.

Zdroj: Goodhousekeeping