Kuchař prozradil účinné metody, jak snadno a rychle odstranit zápach z plastových krabiček na jídlo

Fotografie: Pixabay

Plastové krabičky na jídlo jsou skvělým způsobem, jak uchovat některé potraviny déle čerstvé, vzít si je s sebou do práce či na cesty, nebo je uložit pro konzumaci další den. Jenže jejich drobnou nevýhodou může být problematické umývání, kdy uvnitř mnohdy zůstane typický a ne příliš příjemný zápach.

Jak to udělat, aby plastové krabičky byly jako nové a bez zápachu? To se dozvíte v tomto článku v rámci několika jednoduchých rad.

Prevence proti vzniku zápachu

Nejlepším způsobem, jak se zbavit zápachu z plastových krabiček, je nikdy nedopustit, aby došlo k zasmrádnutí. Toho dosáhnete častým umýváním a hlavně sušením s odkrytým víčkem, kdy zároveň snižujete riziko vzniku případných plísní. A pokud se přeci jenom stane, že bude plastová krabička zapáchat, mohou pomocí následující způsoby čištění.

Fotografie: Pixabay

Citronová šťáva

Jakmile se u plastových krabiček objeví zápach, který přetrvává, použijte citronovou šťávu. Stačí si vytvořit roztok, do kterého namočíte houbičku nebo hadřík a důkladně omyjete vnitřek i vnějšek krabice.

Boky nádoby můžete také otřít plátkem citronu a následně opláchnout teplou vodou. Zápach určitě zmizí, ale musíte si dávat pozor na to, aby nádoby usychaly otevřené a s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu.

Aktivní uhlí

Druhým skvělým způsobem, jak eliminovat nepříjemný zápach vycházející z plastových nádob, je obyčejné aktivní uhlí, které můžete mít připravené v lékárničce pro léčbu zažívacích potíží. Do krabičky vložte několik tablet dřevěného uhlí a zavřete víčko. Nádobu nechejte nějakou dobu stranou, dokud uhlí nepohltí všechen nepříjemný zápach. Nakonec nádobu důkladně omyjte vodou.

Fotografie: Pixabay

Kávová sedlina

Kávová sedlina také výborně pohlcuje nežádoucí pachy podobně, jako to umí aktivní uhlí. Princip a postup je stejný jako u aktivního uhlí. Stačí nasypat kávovou sedlinu do plastové nádoby a zavřít víko. Po několika hodinách by měl nepříjemný zápach zmizet.

Prášek do pečiva a jedlá soda

Nepříjemný zápach z plastových nádob lze odstranit také jedlou sodou či práškem do pečiva, což jsou dvě suroviny, které se najdou snad v každé kuchyni. Vybraný prášek nebo jedlou sodu rozmíchejte na pastu a potřete s ní vnitřní části plastové krabičky. Pak krabičku zavřete a nechte přes noc. Ráno stačí opláchnout obyčejnou čistou vodou.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]