Kuchyňské linky do tvaru U – pro maximální efektivitu a vše na dosah ruky

Kuchyně do tvaru písmene U je pravděpodobně jednou z nejpraktičtějších. Jestliže řešíte uložení mnoha kuchyňských potřeb, nádobí, potravin, jídelního prostoru, pak je praktičtější než rovná kuchyňská linka či linka do písmene L.

Kuchyně do tvaru písmene U se hodí spíš do větších prostorů, ale lze je využít také v menších kuchyních, pokud mezi protilehlými jednotkami bude alespoň dva metry prostor. Pojďme se společně podívat na řešení kuchyňské linky do písmene U, možná, že máte podobně řešenou kuchyni a najdete zde inspiraci.

Útulná moderní kuchyně

Ne vždy musí být protilehlé strany stejně dlouhé. A ne vždy je to také možné vzhledem k dispozičnímu řešení kuchyně. Tato kuchyňka nabízí dostatek úložného místa i pracovní plochu.

Kuchyně s průchodem

Tento impozantní prostor (celý v bílé barvě) je sice řešen do tvaru písmene U, ale zároveň zahrnuje průchod mezi kuchyňskými jednotkami. V podstatě tento návrh sestává ze dvou ostrůvků a jedné kuchyňské sestavy. Toto řešení je vhodné spíš pro větší kuchyně.

Minimalistická kuchyně

Pokud hledáte odvážné a zajímavé nápady pro řešení kuchyňky, pak vás možná inspiruje právě tato. Kuchyně je do tvaru písmene U a zahrnuje pouze dolní část. První dojem je, že snad ani nejde o kuchyni. Přitom je svěží, lehká a vysoce elegantní.

Kuchyňka je vhodná i do menšího prostoru a zvlášť tam, kde není místo pro zbytečnosti. Tento typ kuchyně uvítá méně početnější rodinka či pár, který nemá děti. Tato inteligentní kuchyně má svůj vlastní vzhled a dokazuje velmi individuální přístup k designu kuchyně, díky čemuž je prostor svěží a zvláštní.

Menší kuchyně

Kuchyně do tvaru písmene U v menším prostoru. Kuchyně není nijak velká, ale důležitý je (jak jsme již zmínili) rozestup protilehlých jednotek. Díky tomuto řešení získáte více úložného místa a možnost umístit myčku na nádobí či pračku, které by za normálních okolností bylo problém zakomponovat tak, aby zbylo ještě i dostatek úložného prostoru. Hodláte-li pořizovat tento typ kuchyně do menších prostor, vsaďte na světlé barvy, které nepůsobí stísněně.

Kuchyně s jídelním koutem

I takto lze vyřešit kuchyni. Získáte tak více úložného místa, pracovní plochu a jídelní stůl. Jedná se o výtečné řešení také pro otevřené prostory, kde kuchyně navazuje na obývací pokoj. Pokud nebudete zrovna jíst, lze stůl využít jako pracovní plochu.

Dlouhý úzký prostor

Dokonce i dlouhý úzký prostor lze vytvořit do písmene U. Stačí na každém konci kuchyňské linky přidat do pravého úhlu jednu nebo dvě kuchyňské skřínky. Ačkoliv jde o mělký tvar U, svůj účel to splní – tím je rozšíření úložných prostor.

Využití místa kolem okna

Ani okno nebrání v tom, abyste si pořídili kuchyňskou linku do tvaru písmene U. Tady je okno naopak velkou výhodou, neboť zaplňuje prostor dostatkem světla. Tady padla volba na bílou a dřevo, nicméně vzhledem k dostatku denního světla, klidně by mohlo jít o černou, šedou či tmavě modrou kuchyni v kombinaci s úžasným a hřejivým dřevem.

Obrázky: idealhome