Renovace kuchyňské linky pomocí barev a štětců

Máte již delší dojem, že by vaše kuchyně potřebovala nějakým způsobem oživit či úplně změnit svůj vzhled? Pak máte dvě možnosti. Buď koupit novou kuchyňskou linku anebo se pustit do renovace.

Velmi často lidé na renovaci kuchyňské linky používají nalepovací omyvatelnou tapetu lepší kvality, aby něco vydržela. Ovšem ne vždy je možné sehnat požadovanou barvu. Proto se nabízí ještě další možnost, a tím je nátěr pomocí barvy a štětce či válečku. Jestliže se vám líbí dnešní moderní barvy: světle šedá, bílá, starorůžová, světle zelená či modrá, pak zkuste barvy DIY anebo také pod názvem shabby chic. Mimo těchto barev lze vybírat i sady na patinu (oprýskaný vzhled vyvolávající letitý dojem). Nic nepokazíte ani jinou barvou, která se vám bude líbit v prodejně s barvami. Třeba bílá matná. Nechte se inspirovat a podívejte se, jak lze vzhled kuchyně změnit pomocí barev.

Barva kuchyňské linky

Vynecháme všechny rady, jak kuchyňskou linku natírat. To by bylo na další článek. Nehledě na to, že zkušenější budou vědět a ti, kteří své první natírání plánují, najdou spousty rad na youtube včetně ukázky. Podívejte se však nyní, jak mladá maminka změnila pomocí barev a štětců původní kuchyňskou linku.

Natírání nábytku

Pokud máte obavu, že vám stávající nábytek nebude ladit k nově natřené kuchyňské lince, pak natřete klidně i jídelní nábytek – samozřejmě, pokud jde o starší nábytek či nábytek, který již utrpěl vady na kráse. Dnes je dokonce velmi moderní mít u jídelního stolu každou židli jinou. Nejen barvu, ale design včetně polštářku na sezení. Trochu to rozbije celistvost, aby kuchyně nepůsobila nudně a bez fantazie.

Nové úchytky a dekorace

Na kuchyňské lince vyměňte i úchytky, pokud se ty stávající k novému kabátku hodit nebudou. Změnit nemusíte pouze barvu, ale kompletní styl kuchyně. Své udělají i dekorace.

Kuchyni vytvářejí právě stylové dekorace, které podtrhnou styl, který se vám líbí. Ať už jde o poličky, obsah na nich, obrázky, plechové retro či vintage cedulky, ozdoby ve venkovském či industriálním stylu anebo typické moderní pojetí.

Obrázky: idealhome.co.uk