Vaše kuřecí polévka bude chutnat jako z luxusní restaurace díky tomuto snadnému triku šéfkuchařů

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Kuřecí polévku či slepičí vývar lze dochutit různými druhy koření nebo bylinek. Rozhodně nepoužívejte dochucovadla v kostičce.

Pro vylepšení kuřecí polévky existuje mnoho tipů a triků, které mohou zvýraznit její chuť a přidat další rozměr do tohoto klasické pokrmu. Zde nutno podotknout, že kuřecí polévky byste měli vařit spíš při různých dietách. Jestliže chcete mít opravdu silný a kvalitní vývar, udělejte raději polévku slepičí. Navíc slepice vám bude stačit půlka, kdežto kuře musíte použít celé, jinak bude vývar velmi slabý a vy budete mít nutkání vylepšit ho kostkou bujonu. Nezapomínejte však, že kostička vývaru je většinou jen glutamát sodný a tuk. A to vašemu tělo rozhodně nic neposkytne. Spíš naopak.

Příprava kuřecí či slepičí polévky

Začněte s kvalitním vývarem; vařte pomalu celé kuře, malou slepičku nebo půlku velké slepice. Tak získáte silný základ, neboť všechny prospěšné látky se do polévky vyvaří. Kdo nechce mít vývar tučný, měl by ze slepice před vařením sundat kůži – je pod ní hodně tuku, radí web TheForkedSpoon. Aby měla polévka lahodnou a silnou chuť, můžete přidat kořenovou zeleninu, dva bobkové listy a čtyři kuličky nového koření.

A kdo má rád libeček, přidá ho také. Je zbytečné přisypávat kupovaný sušený libeček; je vyzkoušeno, že pro vývar není žádným přínosem. Snad jen tehdy, sušíte-li si ho sami doma. Někdo přidává i trochu česneku. Komu chutná kurkuma, ten může malou špetku taktéž přihodit. A docílíte tím i úžasné barvy, píše web VazhnoZnat. I když vývar ze slepice bude sám o sobě hezky žlutavý. Pěkný nažloutlý odstín zajistí polévce i kousek cibule, vyvařené i se slupkou.

Vajíčka lze v trojobalu vyměnit za křupavější a lahodnější alternativy. Patří mezi ně i mléko

Pokud polévku nebudou jíst malé děti, můžete pro zvýraznění chuti přidat pepř (celé kuličky do vývaru) a sůl. Jestliže s vámi budou děti stolovat, opepřete a osolte si polévku až na talíři.

Zelenina a maso ve vývaru

Kdo má rád v polévce hodně zeleniny a bude ji vařit současně s masem, musí myslet na to, že vývar bude lehce nasládlý. Taková je podstata kořenové zeleniny. Jestliže chcete silný masový vývar, můžete zeleninu uvařit zvlášť, zeleninový vývar použít na něco jiného a do slepičí či kuřecí polévky vložte jen samotnou zeleninu. Na škodu není nechat v polévce také kousky masa, je to prospěšné zejména pro děti. Anebo připravte z drobů oblíbené knedlíčky. Aby byla polévka vydatnější, zavařují se do ní nudle, drobení, noky, svítek a podobně.

Kuřecí polévka se má vařit pomalu a dlouho
Fotografie: Pixabay

Slepičí či kuřecí vývar je vynikající polévka, skvěle chutná, zahřeje a posílí organismus v rekonvalescenci. Vývary jsou nejvhodnější polévky před hlavním jídlem. Těžší zahušťované polévky (bramboračka, gulášovka, dršťková polévka, polévky z luštěnin) jsou vhodnější spíš jako samostatný pokrm s pečivem, třeba k večeři nebo ke svačině. Na BydlímeÚtulně jsme také napsali o tom, jak uvařit skvělé bramborové knedlíky.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*