Leštění podlah lze zvládnout i přírodními produkty, které máte běžně doma

Na leštění podlah není nutné používat nutně jenom chemii. Klidně postačí i přírodní produkty, které máte doma. Jenom nevíte, že se dají použít i tímto způsobem. Proto je na čase si lehce rozšířit obzory a využít je. Vaše podlaha bude nejenom dokonale lesklá, ale bude také chráněná, což výrazně prodlouží i její celkovou životnost. A co na ni použít?

Ocet a éterický olej

První kombinace na leštění podlah se může sice zdát netradiční, ale až ji vyzkoušíte tak zjistíte, že skutečně funguje. Je to ocet a éterický olej. Potřebovat budete šálek vody, který smícháte s třetinou šálku octu. Potom přidáte asi 15 kapek libovolného éterického oleje. Podlahu touto směsí setřete a bude čistá, bude se lesknout a bude také příjemně vonět.

Olivový olej a ocet

Druhá metoda je založena na použití olivového oleje a octa. I tyto dvě ingredience zajistí, že vaše podlaha bude nejenom čistá, ale že se bude také lesknout. Tedy pokud připravíte směs na vytírání, která bude obsahovat 2 lžíce octu, 4 lžíce olivového oleje a toto všechno bude rozpuštěno v půl litru vody. Následně rozetřete na podlahu, nechte uschnout a budete jenom zírat, jak dokonale vypadá.

Olivový olej a šťáva z citronu

Velmi populární kombinace určená na leštění podlah. Jak proto, že podlaha bude dokonale vypadat, tak i proto, že bude mít nádhernou citrusovou vůni, která provoní celý interiér. Potřebovat budete 3 lžíce olivového oleje, 3 lžíce citronové šťávy a dále 250 mililitrů vody. Vše rozmíchejte dohromady a potom stačí rozetřít po celé vaší podlaze.

Ocet a prací prášek

Na závěr jedna celkem netradiční kombinace založená na spojení octa a tekutého pracího prášku. Přesně bude potřeba půl šálku octa, ke kterému se přidá asi lžíce tekutého prášku na praní. Toto se rozmíchá ve dvou šálcích vody a potom se aplikuje na podlahu. Kombinace látek zajistí jak její čistotu, tak i dokonalý lesk.

Fotografie: Pixabay