Léto se pomalu ale jistě blíží. Postavte si svépomocí vlastní bazén, stačí k tomu jen několik palet

K letním měsícům patří sluníčko, teplo, přátelská setkání na zahrádkách, grilování, dobré jídlo a pití. Nesmíme však také opomenout bazén, který slouží jako prostor pro osvěžení v parných dnech. Bazény jsou ale celkem nákladné, proto vám zde poradíme, jak si zhotovit bazén, který bude částečně i ekologický a tolik nezasáhne do vašeho rodinného rozpočtu.

Dokonalý bazén z palet

Vše, co k tomuto bazénu budete potřebovat je toto: 9 kusů velkých dřevěných palet, vrtačka, hřebíky, vruty, plastová plachta, staré deky, ručníky, prostěradla, silnější lepící páska, asi osm kusů dřevěných plochých desek na rám bazénu a bambusové rolety na obvodové stěny.

Jak postupovat při výrobě ekologického bazénu z palet?

Vyberte si nejprve vhodné místo na své zahradě, kde budete bazén stavět. Na plochu rozprostřete širokou voděodolnou plachtu. Na plachtě započnete stavbu bazénu. To učiníte tak, že si nejprve uděláte obvodové zdi z devíti palet, které k sobě přivrtáte hřebíky a vruty do tvaru kruhu. Palety, které jste k sobě přivrtali, pak stáhněte stahovacími popruhy po celém obvodu.

Zamezíte tím riziku rozpadnutí konstrukce, až bazén naplníte vodou. Nyní přichází moment, kdy vnitřní prostor bazénu musíte vypodložit prostěradly, dekami a ručníky, které jednoduše pomocí tavné pistole k paletám přilepíte, pokryjte i dno. Tímto vypodložením předejdete protržení bazénu.

Dokončovací práce

Až bazén vypodložíte, je na čase ho vystlat voděodolnou plachtou, která je vhodná právě do těchto konstrukcí. Okraje plachty přichyťte provizorně pomocí široké lepící pásky k rámu. Tyto okraje následně definitivně upevníte položením plochých latí podél obvodu bazénu. Vlastně jimi bazén z vrchu orámujete.

Latě připevníte pomocí hřebíků. Plachta bude dobře držet. Myslete i na obvodové zdi bazénu, ty můžete obložit bambusovými roletami, vypadá to velice pěkně. A to jste na konci. Nyní si jen užívejte do syta komfortu, který vám vlastnoručně vyrobený bazén poskytne.

Fotografie: Buzznick

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]