Naučte se ochránit psa před horkem a zpříjemněte mu v letním období náročné dny, kdy mu hrozí nebezpečný úpal

Fotografie: Depositphotos

Jestliže máte doma pejska, který tráví hodně času venku nebo je venku neustále, měli byste si zjistit, jak ho v létě chránit před nebezpečným úpalem.

Pro mnoho lidí je léto skvělým ročním obdobím, které využívají k delší dovolené, koupání ve vodě, grilování s přáteli a k mnoha dalším aktivitám, jež k létu neodmyslitelně patří. Někteří lidé se v létě mohou trápit vysokými teplotami a stejně na tom jsou i psi. Ty byste v létě měli chránit, a proto je dobré držet se několika rad.

Nechoďte ven ve velkém horku

I vám by pravděpodobně bylo velmi nepříjemné, kdybyste na sobě měli zimní bundu, a přitom byste se museli procházet v horku po venku. Nechte své čtyřnohé kamarády raději doma a na procházku choďte ráno nebo večer. Pokud máte psa venku v kotci nebo máte venkovní kočky, zajistěte pro ně misky s vodou, které budou ve stínu. Díky tomu se nestane, že by u nich došlo k dehydrataci. U psů v kotci by měl být v okolí strom nebo něco, co zajistí stín.

Láhev s vodou vezměte s sebou

Jakmile půjdete ven se psem nebo s ním vyrazíte na výlet, vždy si s sebou vezměte lahev s čerstvou vodou. Až bude mít váš mazlíček žízeň, budete mu moci dát kdykoliv napít. V dnešní době naleznete u většiny občerstvení nebo restaurací misky s vodou pro psy, což je skvělou zprávou pro ty, kteří rádi vyrazí na cesty i se svým čtyřnohým společníkem. Díky pitnému režimu nedojde u zvířete k přehřátí, které může být i smrtelné.

Klimatizace nebo ventilátor v domácnosti

Vhodnou volbou proti přehřátí je také klimatizace nebo ventilátor, jež si můžete pořídit domů. Lidé, kteří doma mají klimatizaci, si v létě nemohou stěžovat na obtížné horko, jelikož se jim žije pohodlněji. Jedná se ovšem o finančně náročnější záležitost, a tak lze využít také ventilátor, jenž rovněž umí dobře ochladit místnost. Dobrou zprávou je také to, že během veder se mazlíčci příliš neunaví.

Fotografie: Pixabay

Zvířata nenechávejte v autě

Jak u zvířat, tak u dětí platí jedno zásadní pravidlo. Pokud je venku teplo, nikdy je nenechávejte v autě, kde se během pár minut zvedne teplota i o desítky stupňů a může dojít k úmrtí. Mnoho případů řeší každý rok policie, ale lidé si stále nedávají pozor. Jestliže byste si všimli, že někdo nechal v létě dítě nebo zvíře v autě, zavolejte raději policii.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]