Kterou barvu do ložnice zvolit? Při modré se dobře usíná, světle hnědá podporuje sexuální touhy

Zvažujete, že se pustíte do výmalby ložnice, ale tápete v barvách a odstínech? Existuje spousta úžasných barev, které se hodí právě do ložnice. A určitě nevybírejte barvu jen podle módních trendů, že je zrovna v kurzu fialová a má ji i sousedka a vypadá opravdu skvěle. Ono není barva, jako barva.

Pokud se vám špatně usíná, šlápli byste právě s fialovou vedle. Některé barvy a odstíny uklidňují, uspávají, jiné zahřívají a další třeba vzbuzují erotické touhy. Pojďme se dnes společně podívat na barvy, které se v ložnicích často používají a co která představuje.

Všeobecně platí, že v ložnici by měly převládat spíše světlejší tóny. Nepoužívejte nikdy více než dvě základní barvy. Vybrat si můžete i jednu základní a využít i veškeré rozmanitosti odstínů, přičemž ten nejtmavší odstín bude vždy za postelí.

Neutrální

K neutrální barvě patří bílá a určitě s ní nic nepokazíte. Je jemná, nevinná, svěží. Na někoho může v ložnici působit však příliš stroze, chladně. V tom případě ji můžete kombinovat s oranžovou, žlutou nebo červenou.

Spánek a sex

Chcete-li skloubit dohromady spánek i sex, pak je ideální volbou modrá barva. Vedle modré je to pak kombinace zelené a žluté. Jde-li vám spíš o sex, pak mezi nejvhodnější barvy patří světle hnědá a fialová. Těsně v závěsu za těmito barvami je to pak červená.

Pozor na fialovou

Fialová barva vypadá sice v ložnici úžasně, ale právě v těchto ložnicích spí lidé nejméně, tato barva totiž stimuluje mozek. Pokud trpíte nespavosti, pak si fialovou do ložnice nedávejte.

Pro zimomřivé

Při modré barvě se dobře usíná, ale je to studená barva, což nemusí každému dělat dobře. Pokud máte rádi teplo a modrá je na vás příliš chladná, zkuste žlutou. Prohřeje místnost a zlepšuje náladu.

Barvy v ložnici a jejich vliv na psychiku

  • Modrá barva – zmírňuje podrážděnost, zpomaluje srdeční tep a snižuje krevní tlak. Lidé s modrými ložnicemi bývají víc odpočatí a v lepší náladě

  • Zelená barva – barva svěžesti, života, přírody: odstraňuje únavu, uklidňuje, napomáhá regeneraci

  • Červená barva – vyvolává vzrušení, ale i úzkost, proto pozor s množstvím červené barvy v ložnici

  • Žlutá barva – přináší radost a hřejivý pocit

  • Fialová barva – stimuluje mozek, sexuální apetit, ale u citlivých osob může navozovat nepohodu, živé sny a noční můry

  • Oranžová barva – je symbolem optimismu. Podporuje chuť k jídlu a v ložnici správné trávení. Pomáhá uvolnit svaly a je vhodná pro usínání

  • Světle hnědá barva – stimuluje erotiku a sexuální touhy. Lidé, jež mají tuto barvu v ložnici se sexu oddávají dle statistik nejčastěji

Obrázky: pixabay