Ložnici lze bez problému proměnit v úžasně relaxační a odpočinkové místo

Na dotaz, které místo je doma to nejoblíbenější, by většina nejspíš odpověděla, že je to ložnice. Mimo jedlíky a labužníky, ti dávají na první místo kuchyni. Ložnice je místo určené nejen ke spánku, ale i relaxaci a pro chvíle intimních okamžiků.

Příjemné je, že ložnici lze učinit krásnou, útulnou i bez zbytečně drahých dekorací. Nakonec ne nadarmo se praví, že v jednoduchosti spočívá krása. Přinášíme tipy, jak snadno a rychle změnit atmosféru i vzhled vaší ložnice.

Ložní prádlo

Jedním z důležitých prvků ložnice je ložní prádlo. To by mělo být v prvé řadě příjemného a kvalitního materiálu. Barvu a vzor lze vybírat jak podle ročního období, tak dalšího vybavení ložnice.

Barvy

Každá barva má jiné vlastnosti. Některá dokáže uklidnit, podpořit relaxaci, jiná podporuje apetit, včetně sexuálního. A další barva je zase energická, aktivní. Vybírejte barvy podle jejich charakteru i pocitově, jak na vás působí. Důležité je, abyste se vy cítili dobře.

Světelné efekty

Nic neučiní ložnici přitažlivější, než různá světýlka. Při vytváření romantického prostředí hrají světýlka důležitou roli. K hlavnímu osvětlení lze také přidat stmívače. Náladu lze podpořit jemnějším osvětlením.

Vůně

Ložnici může romanticky rozvibrovat vůně. Ale pozor, aby ji nebylo až příliš. Mohla by vás bolet hlava. Příliš silné vůně jsou spíš na škodu. Vhodné jsou různé vonné svíčky, potpourri, difuzéry.

Svíčky

Svíčky vyvolávají pocity intimity, nabádají k relaxaci. Hrají také důležitou roli při odstraňování stresu. Umístit je můžete na noční stolky, komodu či polici.

Rosliny

Do ložnice vdechnou život a pokoj i květiny. Ty navíc pomáhají čistit a zvlhčovat ovzduší, čímž podporují zdravý spánek. Existují rostliny, které se hodí do ložnice více než jiné. Jsou to například lopatkovec, gerbera, tchynin jazyk, břečťan, levandule.

Závěsy

Závěsy mohou být použity k potlačení světel a hluku. Aby nic nerušilo váš odpočinek. Okna můžete vždy zdobit v kombinaci s ložním prádlem.

Podnos na potraviny

Určitě nezapomeňte na stylový podnos, kde si můžete položit šálek čaje či kávy a chutný koláček k zakousnutí nebo třeba misku s ovocem. Podnos s občerstvením můžete mít v ložnici stabilně. Avšak potraviny vždy doplňovat čerstvé a nenechávat na něm použité nádobí a zbytky jídel. Ložnice by měla být vždy vyvětraná, čistá a uklízená.

Obrázky: nerdsleep