Živá ozdoba na stěnu plná pozitivní energie, to jsou vertikální kaskádové zahrady

Nasajte klid a pozitivní energii díky rostlinám. Stačí pouhý pohled na stěnu a ocitnete se v jiném světě. To není sen, to je realita a vědecky podložená skutečnost. Rostliny prospívají celkovému zdraví, především psychice. Kde jinde se člověk uklidní a přijde na jiné myšlenky, než v přírodě. Kaskádové zahrady přináší kus krásné přírody rovnou do vašeho domova. A nejen do domova.

S oblibou se aplikují i do restaurací, kaváren, hotelů a kanceláří, kde je pak práce mnohem víc radostnější. Mimo to je kaskádová zahrada snadná na údržbu a získáte tak úchvatnou a živou dekoraci, namísto tapety. Rostliny zkrátka vytvářejí pocit pohody, tzv. well-being. Většina lidí bude souhlasit, že místa vybavená rostlinami jsou místa příjemná, jak pro práci tak pro odpočinek.

Kaskádové zahrady mohou být umístěny na část stěny, ale i na celou zeď. Záleží jen na vás a dispozičních možnostech. Zdobit mohou halu, jídelnu, ložnici nebo obývací pokoj. Každá taková stěna je originál. Rostliny mají v interiéru neocenitelný význam. Vertikální zahrady snižují hluk a přispívají k lepší kvalitě ovzduší. Snižují rovněž obsah škodlivých látek a objem prachových částic. Buď si je můžete nechat aplikovat na zakázku anebo si vykasat rukávy a pustit se sami do práce. V takovém interiéru se budete cítit skvěle.

Kaskádové zahrady potřebují jen minimum místa, tudíž se hodí i do malých bytů a jedno zalití postačí na dva až tři týdny. Momentálně jsou vertikální zahrady velkým trendem v architektuře a designu. Zažívají obrovský boom u nás i ve světě. Kaskádové zahrady jsou de facto chytrý systém samozavlažovacích truhlíků. Z rostlin, pro které se rozhodnete, můžete dokonce vytvořit i různé kreace/obrazce a navíc využít i speciální svítidla.

Rozhodnete-li se pro menší stěnu, není dokonce nutné instalovat automatickou technologii zavlažování. Po manuálním napuštění zavlažovacího systému vydrží stěna 2 až 3 týdny bez dopouštění vody. Kaskádové zahrady vyžadují pouze minimální nároky na servis, obejdete se i bez pomoci odborníka.

Proč mít doma rosliny

  • Zlepšují kvalitu ovzduší

  • Zvyšují produktivitu práce (domácí kanceláře)

  • Přispívají k lepší duševní pohodě (well-being)

  • Rostliny zvyšují kreativitu

  • Snižují úroveň hluku

  • Vyvolávají pocit komfortu a luxusu

  • Snižují napětí a úzkost

Fotografie: Zensadesign, Newhomesource, Mydecorative