John Travolta si splnil dětský sen. U své luxusní nemovitosti parkuje hned dva tryskáče

Fotografie: Depositphotos

Pro hollywoodského herce nejsou při plnění jeho dětských snů peníze překážkou. To dokládá i jeho tematicky zařízený dům stojící na přistávací dráze.

John Travolta budoval své bydlení společně s manželkou Kelly Preston. Kromě ženského citu pro detail se v něm ale zrcadlí především hercova slabost pro letectví a vše s ním spojené. Zálibu v letadlech dokládají fotografie exteriéru i interiéru.

Takto si bydlí John Travolta

Herec znělého jména, kterého není nutné příliš představovat. Hvězda ikonických filmů, jež před pár lety ovdověla, žije se svým synem a dcerou na Floridě u města Ocale. Dům Travolta vlastní již od 90. let a jeho hodnotu postupně navyšoval až na aktuálních zhruba 25 milionů korun. V této sumě je zohledněna nejen nemovitost samotná, ale rovněž atypický pozemek o velikosti více než 200 hektarů. Co je ale na sídle nejvíce atraktivní?

Stojí přímo u soukromé přistávací plochy. John Travolta tak má u svého domu kromě parkovacích míst pro auta také odstavnou plochu pro své dva tryskáče. Ty pravidelně využívá, v době, kdy natáčí, pak s nimi do „práce“ létá prakticky denně. Ač je jinak herec velmi oblíbený, za toto přiznání si od svých fanoušků vysloužil nejeden komentář. I přes nadměrné používání tryskáčů a zatěžování životního prostředí nutno říci, že Travolta tak nečiní jen z rozmaru nebo lenosti. On si tím plní svůj sen.

Vášeň pro letectví

Travolta prý vždy snil o tom, že bude vlastnit letadlo. A za svým snem si šel od počátku své slávy, dokladem toho je již zmíněná volba netradičně umístěného pozemku a domu. Inspirace letectvím se pak jako červená niť vine téměř všemi místnostmi v domě, mezi něž patří kromě jiného velké společenské prostory, krytý bazén či pět ložnic se stejným počtem koupelen.

Dům na stromě aneb splnění dětských snů: Netradiční bydlení nabízí i soukromé lázně a gril

V jídelně určitě zaujme velká nástěnná malba s výjevem z terminálu. Ve většině místností pak slouží jako dekorace fotografie z leteckého průmyslu či nejrůznější zarámované dokumenty. Police zdobí nespočet modelů a sošek letadel, které atmosféru interiéru umocňují. A jako letadlo vlastně působí i samotný dům, jehož prosklený výhled z obývacích prostor připomíná výhled z kokpitu.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]