Malebná chata uprostřed krásné přírody láká nejen na víkendový pobyt

Chata uprostřed panenské přírody, to je sen mnohých lidí. A nemusí být nesplnitelný. Tato to jasně potvrzuje. Jde o chatu, která se nachází v panenské kanadské přírodě, přibližně dvě a půl hodiny od města Montreal. Pokud tedy přemýšlíte, kam na dovolenou či případně o investici do nemovitosti v zahraničí, mohla by tato nevšední chata být jednou z možností.

Jedná se o stavbu postavenou v roce 2018, a tak je vše v domě nové a interiéry splňují požadavky na moderní pohodlné bydlení. Kromě toho je celá chata i velmi ekologicky nenáročná a šetrná.

Zajímavý design

Chata se nachází na pozemku uprostřed lesa a patří k ní i malá oplocená mýtina, kde se nachází venkovní posezení a kde si mohou v klidu a bezpečí hrát vaše děti, nebo zde v případě přání můžete výhledově postavit například garáž, kůlnu či venkovní bazén. Venkovní design chaty je velmi zajímavý.

Jedná se o dvoupatrovou budovu s rovnou střechou. Zvenku je budova obložená dvěma různými typy dřeva, jedním světlejším a druhým o něco tmavším, a také kamenem. Světlo interiéru dodávají velká okna, která se nacházejí zejména v prvním patře, v přízemí jsou okna o něco menší. Vstup do nemovitosti zajišťuje dřevěné schodiště, které se nachází na pravé straně domu.

Obytné místnosti v prvním patře, ložnice v přízemí

Interiéry chaty jsou velmi útulné a citlivě v sobě propojují moderní minimalistický design s tradičními prvky kanadského venkovského stylu. Největší místností v domě je místnost, která v sobě spojuje funkci kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Kuchyňská linka ve tvaru písmene „L“ je opravdu velmi prostorná, vyrobená z bílého dřeva a doplněná o nerezové doplňky.

V rohu místnosti se nachází jídelní stůl se čtyřmi židlemi a na něj následně navazuje obývací pokoj s příjemným posezením v pohodlných křeslech šedé barvy. Zatímco podlahy jsou ve světle šedé barvě, stěny místnosti jsou obložené přírodním světlým dřevem.

Je zajímavé, že tyto společné místnosti se nacházejí v prvním patře domu, nikoli v přízemí, jak jsme většinou zvyklí. To je také důvod, proč venkovní vstup do chaty je prostřednictvím dřevěného schodiště vedoucího právě do prvního patra.

Naopak v přízemí domu, do kterého sejdeme prostřednictvím dřevěných schodů z obývacího pokoje, se nacházejí dvě ložnice, jedna s prostornou manželskou postelí a druhá s palandami. Tato ložnice je určená spíše pro děti, v případě nutnosti ji lze ale využívat rovněž jako malou domácí kancelář.

Obě dvě ložnice jsou zařízeny ve velmi jednoduchém minimalistickém stylu v kombinaci bílé a šedé barvy. Další místnosti v přízemí je potom koupelna, ve které je dostatek prostoru nejen pro sprchový kout, ale také pro pračku. Z bezpečnostních i praktických důvodů se v přízemí nenacházejí žádné dveře, kterými by šlo zvenku vstoupit. Pokud vás tato nemovitost zaujala, v současné době je v prodeji za přibližně dvě stě třicet tisíc dolarů.

Fotografie: Daniel Poitras / Remax Quebec

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]