Muž vlastnoručně postavil praktickou a elegantní chatu uprostřed lesa. Uvnitř vypadá luxusně

Fotografie: Freepik

Odhodlání a houževnatost prokázal jistý muž, který si bez cizí pomoci udělal svou vlastní útulnou chatičku přímo v lese. A teď ji sdílí se svým čtyřnohým přítelem.

Pořízení nebo postavení chaty mnoho lidí odkládá na pozdější, ne-li přímo důchodový věk. Důvodem jsou často finance i časová náročnost, kterou s sebou takový projekt nese. Jak ale dokazuje příběh tohoto muže, možná za tím jen zbytečně hledáme složitost.

Lesní ticho a klid

Vidina útulné chaty vyhřáté ohněm z praskajícího krbu, daleko od lidí a moderního světa. Ideální představa mnohých lidí alespoň po čas dovolené, pro jiné je to ale životní cesta. Poustevníků, které taková vize táhne, není ani dnes málo. Jedním příkladem za všechny může být i umělec, jenž si v lesích postavil rustikální chatu a o němž jsme psali již dříve na BydlímeÚtulně.

Jednou z hlavních výhod srubů a dřevěných chat je příjemná a přirozená atmosféra, kterou dřevo vytváří. Tyto stavby také bývají dle webu LifestyleCabin energeticky úspornější než stavby z jiných materiálů, a to díky vynikajícím izolačním vlastnostem dřeva. Jsou ekologické, protože dřevo je obnovitelný zdroj, a taková výstavba může snížit uhlíkovou stopu. V neposlední řadě nabízejí i pocit útulnosti.

Dům po dědečkovi byl téměř na odpis. Šikovný mladík se vlastnoručně postaral o dechberoucí rekonstrukci

Rok stavění v hlubokém lese

Jistý muž se rozhodl, že si společně se svým psem vlastnoručně vytvoří zázemí v divočině, jak uvádí portál MadlyOdd. Na začátku si tedy nalezl vhodné místo na stráni, ale v dosahu potoka, kde si začal budovat svou chatu s výhledem na lesní krajinu. Ač z dosahu moderních vymožeností, podařilo se mu dostat na místo i těžší techniku, se kterou si připravil půdu pro plošinu, na níž chatu posléze usadí. Většinu práce ale zvládá jen s motorovou pilou a kladivem.

Kromě ne úplně obvyklé konstrukce, která na první pohled tak trochu připomíná chaloupku baby Jagy, dostala stavba všechno, co bylo potřeba. Od izolace přes nátěr po osvětlení získané z dobíjecí baterie. Chata disponuje jediným pokojem, kde si muž udělal místo na spaní a provizorní kuchyni s křeslem. Pod střechou se poté ukrývá menší prostor na ukládání věcí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*