Rozvedená žena začala nový život v elegantním domečku. Ostatním může být dobrým vzorem

Fotografie: Küste / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Ženy po rozvodu to nemívají zrovna snadné. Zůstanou, a to často nečekaně, samy s dětmi a musí si poradit jak s jejich obživou, tak někdy i s bydlením.

I rozvedeným ženám někdy zůstane byt, ne vždy jsou však schopné zaplatit částky, které s jeho užíváním souvisejí. A i když je třeba nemovitost v jejich majetku, pak jsou tu vysoké poplatky za energie a další služby s bydlením spojené. A ty se dříve hradily ze dvou příjmů. Anebo třeba jen z příjmu manžela, pokud byla žena třeba na rodičovské dovolené. Ale protože jsou ženy nápadité a kreativní, mnohdy najdou optimální řešení. Podívejte se, jak znovu začínala rozvedená žena Karin, o níž píše web MyPositiveOutlooks.

Karin pro vás může být dobrým vzorem

Protože střecha nad hlavou je v podstatě to nejdůležitější, je její hledání zpravidla na prvním místě. Karin neměla děti, a tak v situaci, kdy zůstala zcela sama, přehodnotila svůj dosavadní život a zvážila, co je pro ni důležité. Pak se rozhodla následovně: dala výpověď v zaměstnání a prodala vše, co měla. Když k získaným penězům přidala odstupné od bývalého manžela, rozhodla se, že začne s cestováním.

Na cestách po Evropě se pohybovala celých 15 měsíců, a přitom do blogu zaznamenávala své cestovatelské prožitky. Jedním z míst, kde se Karin po rozvodu nějaký čas zdržovala, byl ostrov ve Skotsku. Útočištěm jí byl po tuto dobu malý domek, který ji inspiroval zásadním způsobem. Přivedl ji k tomu, jak má vypadat její budoucí bydlení.

Jak získala žena po rozvodu střechu nad hlavou

Karin po návratu spojila síly se svým otcem – architektem v důchodu. Společně vymysleli, jak by i maličký dům mohl splňovat všechny požadavky současné ženy, být plně funkční, a stát se novým a útulným domovem. A tak se pro Karin připravoval malý domek na kolečkách. Jde tedy o tiny house, což je možnost trvalého bydlení na malé ploše.

Letecký instruktor přetavil svou vášeň pro létání i do bydlení. Jedno z letadel přestavěl na unikátní bydlení

Umístěn byl – dle informací na webu BigHeart – na pozemku jejího přítele, odkud měla žena blízko i k rodičům. Vnitřní prostory byly vytvořeny z ruské břízy a interiér zařízen ve skandinávském designu. Rozměry domku činí necelých 7,5 metru na délku a 2,6 metru na šířku, celková podlahový plocha je tedy necelých 20 m2.

Žena po rozvodu a bydlení v novém domově

I přes tyto malé rozměry se do domácnosti o jedné místnosti podařilo začlenit vše, co žena po rozvodu ke svému životu potřebovala: pohovku a nad ní vyvýšenou postel, kterou lze pomocí dálkového ovládání sklopit a místo se stane obývákem; v kuchyňce jsou vyvýšené pulty s dřezem, vařičem a troubou na plyn; za kuchyňkou je prostor na ledničku, spíž, pračku a skříň.

Sprchový kout je situovaný za šatníkem a vešla se i toaleta s malým umyvadlem, zrcadlem a organizérem na hygienické potřeby. A protože zbylo místo i na pracovní stůl a židle, může v těchto podmínkách Karin nejen žít, ale zároveň i pracovat z domova. Ten, koho by zajímal počin další rozvedené ženy, jež chtěla začít od nuly, může se podívat na článek, který jsme na webu BydlímeÚtulně před časem také uvedli.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]