Malý moderní dům, do kterého se vejde vše důležité

Malé domky se posledních několik pár let, těší čím dál větší oblibě. A není se čemu divit. Jsou méně finančně náročné, jak na stavbu, tak následnou údržbu. Pokud i vy jste spořiví a zaměření ekologickým směrem, pak vás tyto projekty mohou zaujmout. Bydlet v pidi domečku není asi pro každého, protože se někdo může cítit stísněně.

Nicméně na druhou stranu proč obývat velký rodinný dům, když jsou v něm jen dva obyvatelé. Velikost domku tedy záleží čistě na osobních preferencích a není malý domek, jako malý domek. Některé jsou malé a jiné ještě menší. Právě jeden z těch menších domečků vám dnes představíme.

Ačkoliv je opravdu hodně malý, jeho obyvatelé jsou nad míru spokojení. Jedná se o domeček na kolečkách, který lze přemístit nebo jej můžete trvale nechat stát na pozemku. Vhodný je pro jednu nebo dvě osoby, ideálně mladšího věku, protože lézt na stará kolena po strmých schodech do postele, asi není sen každého.

Tyto domečky si můžete objednat komplet připravené k bydlení. Ti šikovnější si takový domeček mohou postavit sami a vyjde je to ještě levněji. Bydlení tak mohou vyřešit mladé páry, které chtějí bydlet spolu, ale na klasický domek nebo byt zatím nemají finance. A proč platit nekřesťanské peníze za nájem někomu cizímu, když bydlení v takovém domku vyjde za hubičku a lze tak měsíčně šetřit mnohem větší sumičku.

Pokud v domku není patro a nachází se vše jen v přízemní části, pořizují si je s oblibou i starší lidé. Zvlášť, může-li domek stát na rodinném pozemku v blízkosti domu ostatních členů rodiny.

Tento styl bydlení vyhledávají i ti, co rádi cestují. Nemusí si zbytečně pronajímat nákladný byt a na občasné přespání jim to bohatě stačí. Pojďme se společně podívat, jak takový domek vypadá uvnitř.

Vyklápěcí terasa

Terasa určitě přijde vhod. Zvlášť, pokud je příznivé počasí a navštíví vás přátelé. Tím se domek zvětší o příjemné posezení.

Kuchyňka s posezením

Kuchyňka není sice nějak velká, ale má vše, co je v moderní kuchyni potřeba. Důmyslně jsou zde řešeny i úložné prostory. Z posezení se dá vykouzlit i spací plocha, takže pokud se někdo rozhodne přenocovat, není to problém.

Ložnička v patře

Ložničku zde najdete v patře. Vše je obloženo dřevem, takže celý interiér působí hřejivým a útulným dojem. Bydlet v takovém domku můžete nejen rekreačně, ale i do doby, než si vyřešíte větší bydlení. Samozřejmostí je totiž i sociální zařízení – toaleta a sprchový kout. Nechybí ani pračka. 

Obrázky: newatlas