Manžel splnil přání své ženy a svépomocí proměnil nepoužívanou půdu na prostorný šatník

Žena dlouho toužila po větším prostoru, kde by vytvořila šatník, kam by si mohla ukládat svoje šaty a boty, které zabíraly řadu úložných prostor v domě. Způsob, jakým se manželovi povedlo toto přání splnit, uhranul řadu lidí zejména potom, co fotky renovace půdy, kterou realizoval, nasdílela jeho dcera na sociálních sítích. Pojďme se spolu podívat, jak je možné nevzhledné, zašlé a nepoužívané prostory domu přetvořit v nádherné čisté místo.

Neustálé úpravy domova

Vlastníte-li nemovitost, pak určitě víte, že vyžaduje kontinuální údržbu. O to víc toto pravidlo platí, je-li touto nemovitostí dům, který vyžaduje kromě údržby interiérů a exteriérů také práci na zahradě.

Pouštět se tedy do rozsáhlejších úprav (zejména do těch prováděných svépomocí), vyžaduje notnou dávku odvahy a také zručnosti, jelikož nevydařené renovace mohou nejen zhoršit na několik měsíců celkovou kvalitu bydlení v objektu a poškodit celkovou stabilitu stavení. Rodolfo Cabrera má však s renovacemi bohaté zkušenosti, a proto splnění snu jeho ženy o novém prostorném šatníku pro něj bylo hračkou.

Ze zašlé půdy krásný pokojík

Půda domu, v němž Cabrera se svou rodinou bydlí, byla poměrně úzkým prostorem po krovem, který byl dlouho využívaný pouze ke skladování nepotřebného haraburdí.

Všechny tyto věci musel renovátor vyklidit a následně položit nové podlahy, odizolovat střešní krytinu, připravit podhledy a upravit interiér odpovídajícími prostředky.

Celá renovace mu zabrala 3 týdny a její cena, byť byla realizována svépomocí, se vyšplhala až téměř na 30 000 dolarů. Výsledek ovšem stojí za to!

Cabrera půdu opatřil rozvod elektřiny a osvětlením, vybavil úložnými díly a nábytkem a celkově doladil tak, aby prostor dostal typický moderní vzhled. Kromě samotné půdy přestavěl Cabrera také schodiště, které je nyní designově sladěno s půdní šatnou. Posuďte sami – no není to nádhera?

Fotografie: Remodeling & Design