Budovu staré školy proměnili na luxusní domov. Unikátní přestavba jim zabrala pouhé 2 roky

Fotografie: ŠJů (cs:ŠJů) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Budovu, která původně sloužila jako škola, ani naživo neviděli předtím, než ji koupili. Teď si v ní budují svůj vysněný domov.

Stará škola byla ve velmi špatném stavu, ale to mladé manžele s jejich potomkem od koupě neodradilo. Svůj sen o bydlení v historické nemovitosti tak budují velmi pomalu už několik let, pěkně krůček za krůčkem.

Unikátní projekt přestavby

Město Franklin, stát Indiana. Rodné město hlavních protagonistů mělo na svém okraji starou školu. Ta fungovala od roku 1914 do roku 1934, než se v ní na několik desítek let usídlila domácí zvířata. I přesto, že později dům prošel jistou rekonstrukcí a po určitou dobu v něm stávající majitel pronajímal dva byty, se do prodeje dostal v dezolátním stavu. Budova potřebovala kompletní renovaci, té se ujali manželé s malým dítětem, jak uvádí portál HomeHacks.

Zatímco jiní hledají klid v malém luxusním domečku, jako jistá žena, o níž jsme psali na BydlímeÚtulně, někteří rádi sní ve velkém. A to je případ i manželů, kteří starou budovu o téměř 840 m2 koupili. Přízemní celopodsklepená budova byla rozdělená na 4 třídy, 2 šatny a nakonec vstup. A vše vyžadovalo maximální péči.

Rodiče svépomocí přestavěli starý autobus na pojízdný domov pro svou sedmičlennou rodinu

Překážky na cestě

Rekonstrukce původně nebytového prostoru skýtá i v USA, stejně jako u nás, určitá úskalí. Jak uvádí portál ČeskéStavby, hlavním lákadlem pro kupující bývá nízká pořizování cena objektu, tu ale na druhou stranu mohou vyvážit nečekané obtíže tohoto „jiného prostoru“. Manželé nicméně s problémy na své cestě k ideálnímu domovu počítali, a tak plně využili pomoci svých zkušených rodičů.

Rekonstrukci začali v roce 2021. Veškeré prostory vyklidili a konstrukci budovy odhalili doslova na kost. Jednu z prvních oprav pak představovalo pořízení nové střechy. Následovala složitá hromadná objednávka oken a jejich instalace. Teprve po dvou letech se práce přesunuly k rozvodům elektřiny a dalším. Manželé s jejich nyní už dvěma dětmi tak čeká ještě spousta práce, než se do svého domova budou moci nastěhovat.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*