Manželé se rozhodli přestavět malý nepoužívaný kostel na dům. Splňuje vše, co potřebují

Když se dva mladí lidé rozhodnou pro společné bydlení, většinou neplánují, že jejich domovem bude kostel. Spíše řeší, jak velký a náročný krok to pro ně bude. Většinou to znamená velkou změnu v jejich životním stylu a také určitou zkoušku pro jejich vztah. Stejně tomu bylo i v případě našeho páru, který se navíc rozhodl, že si své společné bydlení vytvoří v jednom z malých opuštěných kostelíků na americkém venkově v Severní Karolině.

Realizace jejich snů nebyla zcela jednoduchá, ale během celého procesu se Hugh a Megan mnohem lépe poznali a jejich vztah se tím jen upevnil. Navíc dnes mohou žít v krásném malém domě, který původně býval kostelem a tuto neobvyklou atmosféru si zachoval dodnes.

Tradice i modernost

Dominantní barvou pro celý dům je bílá. Bílé je dřevěné obložení domu zvenku, nad vchodovými dveřmi se navíc nachází působivý skleněný kříž, který připomíná elegantním způsobem původní funkci stavby. Kromě kříže minulost stavby připomínají také okna typického tvaru.

Interiér je zajímavou kombinací moderního a tradičního, kdy tradiční je především styl některého nábytku, například nejrůznějších skříněk, postele či lavice, moderní je pak rozmanité osvětlení, dekorace, ale i některý jiný nábytek.

Funkčnost i styl

V obývacím pokoji se nachází velká a pohodlná sedací souprava bílé barvy, společně se dvěma křesly a dřevěným praktickým stolkem. Na obývací pokoj navazuje kuchyňská část s jídelnou, v jídelně se nachází oválný stůl se šesti židlemi, další možnost posezení představuje barový ostrůvek v kuchyni, který je ale zároveň i s pracovní plochou.

Překvapivým materiálem, který v kuchyni dominuje, je nerez, kterou najdeme nejen na kuchyňských spotřebičích, ale také nohách židlí, malém stolku či poličkách.

V obývací a kuchyňské části je navíc velmi příjemné přirozené světlo, které do místnosti proniká několika okny a také francouzskými prosklenými dveřmi, ze kterých lze z jídelny vyjít ven na terasu, kde se nachází další pohodlné posezení.

K celkovému útulnému a svěžímu stylu celého interiéru velmi přispívají i vhodně zvolené minimalistické dekorace, především pokojové rostliny a obrazy na stěnách.

Nevšední pojetí stropů

V minimalisticky zařízené ložnici se nachází manželská postel s dvěma nočními stolky a také vintage lavičkou. Kromě ložnice byl v domečku prostor také pro samostatný pokoj pro hosty a samozřejmě také koupelnu, která je zařízena v bílé, černé a červené barvě. Podlaha v celém interiéru je provedena v šedé barvě, v některých částech jsou na ní položeny nejrůznější koberečky a kožešiny.

Nevšední je také řešení stropu, kdy celý domek je pouze přízemní, ale prostor byl opticky zvětšen tím, že místnosti nemají klasický strop, ale můžeme vidět šikmou střechu a nosné trámy, které jsou stejně jako podlaha v šedé barvě. Za domkem se nachází malá zahrádka, která poskytuje místo pro příjemnou relaxaci.

Fotografie: Margaret Wright

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]