Jednoduché kroky pro vytvoření romantické ložnice

Ložnice by měla být místem útulným, kde lze odpočívat a zcela se oprostit od starostí všedního dne. Rozhodně by to neměla být jen místnost se skříněmi a postelí, kde pohodíte své tělo, ale neuvolníte se. Tato místnost by měla být tak trochu zcela jiný svět. Proto byste si měli při jejím zařizování dát záležet. Neporadíme vám, kterou konkrétní barvu si vybrat, ani jaký nábytek zvolit, protože každému se líbí něco jiného. Ale jsou tady určité body, kterých je vhodné se držet.

Barevné schéma

Každá barva má svou charakteristiku. Vybírejte barvy nejen podle toho, které jsou uvedeny na seznamu vhodných barev do ložnice. Vybírejte si barvy pocitově, které jsou romantické, uklidňující a posilují vztahy. Může to být růžová, bílá, krémová, hnědá, ale i prvky červené.

Romantické symboly

Ložnice je více než jen hezké barvy, pohodlná postel, měkká peřina, hebké polštáře a kvalitní nábytek. V romantické ložnici by rozhodně neměly chybět prvky, které vyznačují lásku. Ať už jde o fotografii vás a vašeho partnera či jiné motivy evokující lásku a vztahy. Zvýší to romantickou energii.

Intimní osvětlení

Intimní osvětlení by mělo být součástí romantické ložnice. V každé ložnici by mělo být bezpochyby centrální svítidlo, pro hledání věcí apod. Avšak pro vytvoření romantické atmosféry je potřeba přídavných svítidel – různé lampičky, lucerničky. Noční tlumené osvětlení může pocházet ze stolních lamp, nástěnných svítilen a lamp s výkyvným ramenem.

Luxusní povlečení

Kvalitní ložní prádlo je nejdůležitějším prvkem v romantické ložnici. Ložní prádlo v přírodních tkaninách a neutrálních barvách může posílit romantickou energii. Romantické ložní prádlo nemusí být zrovna to drahé, ale mělo by být příjemné na dotyk. Volte i příjemné barvy a nezapomínejte na přehoz a dekorační polštáře.