Svobodná matka našla klid ve skromnějším příbytku na kolech. Za interiér se však nemůže stydět

Fotografie: DanDavidCook / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Žena přišla k závěru, že gigantické domy nejsou pro ni. Chtěla proto vytvořit opravdu malý domek, který si vždy představovala. Všichni ostatně máme v šuplíku nějaké sny.

Ne vždy nám k takové akci ale dá život příležitost. Proto zůstávají takováto i podobná přání často roky odložena. Až příliš často, některé dokonce nikdy nespatří světlo světa. Pak jsou naštěstí i jiné situace, kdy osud dokáže přihrát šanci přesně na to, co chceme. Je v takovém případě jedno, jestli takové touhy považují ostatní za směšné. Jakmile něco takového činí šťastnými nás, je třeba si za tím opravdu jít. Cizí štěstí málokdy posoudí někdo další.

Dlouhá touha po skromnějším příbytku

Svobodná matka ze Spojených států si chtěla splnit jeden ze snů. Konkrétně v podobě malého domku, což měla v hlavě opravdu dlouhé roky. Na rozdíl od většiny běžné populace bylo totiž jejím přáním žít v domě, který je teplý a velmi pohodlný. Netoužila ovšem po velkých prostorách a hodně místnostech. Jako dítě žila na rozsáhlých pozemcích, rodina rozhodně neměla problémy s místem. Jí to ale všechno připadalo moc chladné a neosobní.

Když se pak po dlouhé době naskytla zajímavá příležitost, neváhala prakticky ani na moment. Okamžitě tak koupila „mini domek“, v němž našla své ideální místo. Nejde přitom současně o nic strohého. Tyto malé domky jsou totiž stavěny dle vysokých standardů designu, každý kout je tu využit na maximum. Lidé, kteří zde žijí, tak nemají žádné problémy. Pro postavení takového domu Jen kontaktovala společnost, jež ho zhotovila velmi rychle.

Domeček radosti zcela na míru

Záběry a snímky zevnitř jasně ukazují radost, kterou cítila, jakmile se do něj nastěhovala. Není také pochyb o tom, že do prostředí, které jí tak nahrávalo, vložila veškerou svou péči a lásku. Život ve skromném domě, kde je všechno na dosah, tak možná ukazuje i ostatním novou cestu. Volba mnohem menších prostor, než jsou standardní domácnosti, se v posledních letech ukazuje jako rostoucí trend. Důvodů je vícero, půdorys kroku ale obvykle stejný.

Jednotlivci, páry, či dokonce celé rodiny se zbaví původního domu. Následně buď koupí nějakou malou chatku v přírodě, případně adaptují na bydlení úplně jiný objekt. Mohou to být přepravní kontejnery, letadla, případně i autobusy. Taková volba většinou přichází při touze po jednoduchém a současně mobilním bydlení. Původním úmyslem je pak potřeba oprostit se od ruchu velkoměst, mít větší svobodu a také zjednodušit životní styl.

Zdroj: Positivevibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]