Maximální využití prostoru v malém pokoji. Muž ho předělal na ložnici a zároveň pracovnu

Místnost navíc je báječná věc a existuje mnoho způsobů jejího využití. Rozhodnout se ale jen pro jeden z nich, často nebývá úplně jednoduché. Na internetu se objevil geniální návod, jak z jedné místnosti snadno a hlavně elegantně vytvořit prostor, který v sobě kombinuje kancelář a pokoj pro hosty, a to tak, že se rozdílné vybavení těchto dvou různě orientovaných prostorů vzájemně naprosto vůbec neruší.

Je to také dobrý způsob, jak vytvořit kancelář i v malém bytě, který svými dispozicemi prostor navíc neposkytuje. Pojďte se podívat, jak kulišácky tento problém jeho autor vyřešil.

Klíčem je podesta

Vyvýšené dřevěné pódium je klíčem k vyřešení výše zmíněné situace. Autor projektu si nejprve v příslušném měřítku nakreslil plán své zamýšlené stavby. Ta byla sestavena za pomocí lepidla a šroubů z dřevěných latěk, z nichž se vytvořil základní rám se schodištěm a úložným prostorem uprostřed.

Pro uchycení rámu do místnosti využil čtyři obyčejné úhlové úchyty, kterými připevnil základnu podesty ke stěnám. Pak přidal vnitřní bednění a vrchní rošt. Z latěk vystavěl i malé schodiště o třech schodech, aby bylo možné na podestu pohodlně vystoupit.

Dřevěný rám pak pokryl dřevotřískovou deskou, kterou pokryl molitanovou fólií a laminátovou plovoucí podlahou, jejíž rohy začistil ozdobnými dřevěnými lištami.

Postel v šuplíku

Boky podesty, stejně jako schodišťátko, začistil seříznutými obroušenými prkénky, která poté natřel do barvy bukového dřeva. A teď tajné kouzlo, které podestu rázem změní na kouzelnou otevírací postel. Středový prostor pódia totiž slouží jako obří šuplík, do něhož je vložen postelový rošt i s matracemi. A to je zašupovací postel, která je ve vteřině připravena k použití a po probuzení se do podesty zase během vteřinky vrátí.

Vršek pódia zase slouží jako perfektní pracovní prostor se stolem, křesílkem a dokonce i knihovnou. Díky neotřelému řešení v místnosti zbylo ještě dost místa na peřiňák a dalších pár kousků nábytku, díky kterým je při zašoupnuté posteli možné prostor využívat také jako obývací pokoj. Až příště tedy budete bojovat s nedostatkem místa v bytě, zkuste si vzpomenout na tenhle nápad. Třeba pomůže i vám.

Fotografie: Imgur

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]