Mikrovlnná trouba dokáže nejen rozmrazovat a ohřívat jídlo, ale i řadu dalších věcí, o kterých možná nevíte

Mikrovlnnou troubu má doma téměř každý. A téměř každý ji využívá na rozmrazování a ohřev jídel. Ovšem méně známá je i skutečnost, že mikrovlnná trouba dokáže pomoci i s jinými věcmi!

Např. když potřebujete oloupat větší množství česneku. Stačí totiž vložit hlavičku česneku do mikrovlnné trouby a na 15 sekund spotřebič zapnout. Česnek půjde lehce oloupat a zůstane nádherně vláčný. Jaké další triky zvládne mikrovlnná trouba?

1. Loupání rajčat

Občas potřebujeme při vaření spařit rajčata a oloupat je. S tím rovněž pomůže mikrovlnka. Stačí rajčata do ní vložit a nastavit na 30 sekund. Po půl minutě necháte ještě dvě minuty rajčata v mikrovlnné troubě dojít.

2. Víc šťávy z citrusů

Šťáva z citrusových plodů je zdrojem velkého množství vitamínů. Pokud nemáte doma odšťavňovač, pomůže vám s tímto opět mikrovlnka. Stačí, když ovoce vložíte do mikrovlnné trouby na 10 až 15 sekund. Vnitřek ovoce se změkčí a citron půjde snadno vymačkat.

3. Pečivo opět jako čerstvé

Zapomněli jste koupit čerstvé pečivo a doma vám zbyl pouze gumový chléb? Nevěšte hlavu. Díky tohoto domácího spotřebiče bude pečivo opět jako čerstvé. Vložte pečivo do mikrovlnky a přikryjte namočenou a vyždímanou papírovou utěrkou. Troubu pusťte na 15 až 20 sekund. Pečivo natáhne vlhkost, provoní vám kuchyni a bude lépe chutnat.

4. Tekutý med

Zkrystalizovaný med sice nevadí, ale špatně se s ním pracuje. Potřebujete-li med v tekutém stavu, ohřejte jej v mikrovlnné troubě. Stačí vložit skleničku bez víčka dovnitř a na nejnižší stupeň med 2 minutky ohřát.

5. Unavené svaly

Mikrovlnka překvapivě pomůže i s unavenými/bolavými svaly. Prodávají se sice nahřívací polštářky plněné pohankou, ale vy si můžete takový polštářek vyrobit i sami. Stačí vám k tomu ponožka, hrst rýže a provázek. Rýži nasypte do ponožky, utěsněte provázkem, aby se rýže nevysypala a ohřejte dvě minuty v mikrovlnce. Pak už stačí jen přiložit na bolavé místo.

6. Desinfekce kuchyňských houbiček

Kuchyňské houbičky na umývání nádobí jsou plné bakterií a je vhodné často je měnit. V tomto případě může být mikrovlnná trouba dobrým pomocníkem. Stačí houbičky namočit, vyždímat z nich vodu a vložit do mikrovlnky na jednu minutu. Zbaví tak houbičky až 99 % bakterií.

Obrázky: pixabay