Minimalistické bydlení ocení nejen lenoši, ale i šetřílkové času

Ať už patříte k těm, kteří dokáží zpomalit hektické životní tempo a odpočívat nebo naopak k těm, kteří ušetřený čas využijí úplně jinak, bude vás zajímat, jak na to. Jednou z nejvíce příjemných věcí v životě je pohodlí, relaxace, odpočinek.

Díky některým vychytávám v domácnosti lze ušetřit spoustu času – třeba na čtení knížky nebo vyřízení pracovních emailů. Jak naložíte s časem navíc je už pouze na vás. Pojďme se společně podívat, jak zařídit minimalistické bydlení, které je vzdušné, moderní a hlavně praktické.

Chytré domácí spotřebiče

Čas a energii vám pomohou ušetřit chytré domácí spotřebiče. Tím je pračka a sušička (ideálně i s programem žehlení). Díky nim ušetříte čas věšením prádla i místo, kde by se prádlo sušilo. K dalším pomocníkům patří myčka nádobí, kdy opět nešetříte pouze drahocenný čas, ale i energii a manikúru. Tím to samozřejmě nekončí.

V kuchyni se především vaří, tudíž je vhodné při vybírání nové trouby zohlednit i tento fakt. Inteligentní trouba s nastavitelnými programy šetří čas strávený v kuchyni, peníze i přírodu. S luxováním zase může pomoci robotický vysavač. Zkrátka díky domácím spotřebičům je dnes možné ušetřit spoustu času, který můžete zasvětit něčemu příjemnějšímu. Třeba odpočinku.

Vhodný nábytek

Odpočívat a relaxovat je důležité. A člověk si odpočine pouze v okamžiku, když se cítí pohodlně a příjemně. Zvolte tedy takový nábytek, který netlačí, nohama dosáhnete na zem, opěrka hlavy je dostatečně vysoká, má praktický a příjemný potah. Cílem je najít pohovku, ze které se vám nebude chtít slézt. Pamatujte také na podnožku a odkládací plochu v podobě stolečku po ruce. V minimalisticky zařízených bytech neuvidíte žádné složité obývací stěny, kde je plno poliček s dekoracemi, skleněné vitríny apod. Jde o účelně a promyšleně vybavený interiér a rozhodně vyžaduje důvtip, aby nepůsobil studeně a prázdně.

Minimalistické bydlení

Minimalisticky se myslí, že je v něm sice jen minimum věcí, ale právě těch účelných. Pokud budete mít chytře řešené úložné prostory, spaní i nábytek k používání, nebudete muset pořizovat další zbytečnosti, jako je přehršel poliček a dekorací. Stačí jedna fototapeta přes celou stěnu, která splní účel, případně zajímavá malba, tapeta s nějakým vzorem, obraz větších rozměrů. Rozveselí to a zútulní interiér. Jeden zajímavý kus nábytku a šmytec.

Pokud nepatříte k těm, kteří často a rádi utírají prach, přemísťují z místa na místo různé dekorace včetně nábytku, pak minimalistické bydlení bude to pravé ořechové právě pro vás. Ušetříte si čas věčným uklízením. Jak tento ušetřený čas využijete, záleží už pouze na vás.

Obrázek: pixabay.com